Izabela Gaca, miłośniczka pływania i uczennica klasy 8c, odniosła kolejny sportowy sukces.
W grudniu 2024 r. dziewczynka wzięła udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 14 lat w pływaniu w Olsztynie. W konkurencji 200 m stylem grzbietowym Izabela zdobyła złoty medal, pokonując rywalki z całej Polski. Zdobyła także dwa srebrne medale w konkurencjach 50 m stylem grzbietowym i 100 m stylem grzbietowym. Imponujący jest fakt, że pływaczka wzięla udział w 3 konkurencjach i zdobyła 3 medale.
Izabela jest przykładem tego, jak pasja, wytrwałość i ciężka praca prowadzą do realizacji marzeń.
Jej osobiste zwycięstwo jest powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Wychowawczyni
Uczniowie klas 4c, 5e oraz 6c w okresie przedświątecznym przypomnieli sobie zasady tworzenia życzeń. W ramach akcji "Idą święta, nie o smsie, lecz o kartce pamiętaj" stworzyli kartki z życzeniami świątecznymi i noworocznymi, które następnie przekazali swoim bliskim.
Kinga Opolony-Drozd
W ramach ogólnopolskiej akcji „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj…” uczniowie klasy 1D z ogromnym zaangażowaniem i radością wykonali własnoręcznie kartki świąteczne. Te wyjątkowe upominki, pełne ciepłych życzeń i świątecznego uroku, zostały przygotowane z myślą o uczestnikach Środowiskowego Domu Samopomocy „Magnolia”.
Nieoczekiwaną i niezwykle wzruszającą niespodzianką dla dzieci było otrzymanie przepięknych widokówek świątecznych, które uczestnicy ŚDS „Magnolia” stworzyli specjalnie dla nich. Kartki te trafiły do uczniów podczas klasowego spotkania wigilijnego, co nadało uroczystości wyjątkowego charakteru. Była to nasza pierwsza wspólna wigilia, pełna wzajemnej życzliwości, ciepła i serdeczności, a otrzymane widokówki uczyniły ten dzień jeszcze bardziej niezapomnianym.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom i pracownikom ŚDS „Magnolia” za ten piękny gest. Pokazaliście nam, jak małe, pełne serca działania mogą budować mosty radości i wzajemnego zrozumienia, tworząc prawdziwie świąteczną atmosferę.
A. Pajor
Warsztaty aptekarskie z mamą Szymona – niezwykłe spotkanie z zawodem aptekarza
W ostatnich dniach mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole panią Małgorzatę Bielańską, która na co dzień pracuje jako aptekarka. Dzięki jej zaangażowaniu i pasji do zawodu, uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach, które na długo zapadną im w pamięć.
Podczas zajęć dzieci wcieliły się w rolę małych aptekarzy. Wspólnie z panią Małgosią przygotowywali maść na trudno gojące się rany oraz odżywczy krem. Każdy miał okazję samodzielnie ucierać składniki w moździerzu, co było nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale i świetną zabawą. Dodatkowo uczniowie pracowali z „tajemniczym składnikiem” – imitującym apteczne preparaty – który sproszkowali, a następnie precyzyjnie porcjowali do specjalnych opakowań. Dzięki temu mogli przekonać się, jak niezwykłej dokładności wymaga praca aptekarza.
Pani Małgorzata zachwyciła dzieci swoją opowieścią o tajnikach aptekarskiego fachu. Uczniowie dowiedzieli się, jak odpowiedzialne i wymagające jest przygotowywanie leków zgodnie z recepturami, a także poznali ciekawostki z historii aptekarstwa. Inspirujące opowieści oraz możliwość samodzielnego wykonania aptecznych zadań wzbudziły w młodych uczestnikach ogromne zainteresowanie i szacunek dla tego zawodu.
Serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie za poświęcony czas i pełne pasji zaangażowanie. To wyjątkowe spotkanie nie tylko wzbogaciło wiedzę dzieci, ale także pozwoliło im odkryć piękno precyzyjnej i odpowiedzialnej pracy. Mamy nadzieję na kolejne inspirujące warsztaty!
A. Pajor
Wyjątkowy czas to wigilia klasowa. Uczniowie spędzili magiczny, wspólny czas. Złożyli sobie nawzajem życzenia świąteczne. Mieliśmy również możliwość wysłuchania kolęd zagranych na skrzypcach przez mamę naszego ucznia. To wspaniałe doświadczenie.
Wesołych Świąt!
Anna Zajączkowska
Ewa Domagała
W przedświątecznym czasie w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Uczniowie klasy 3c również wzięli w nim udział. Stoisko obfitowało w piękne świąteczne stroiki wykonane samodzielnie przez uczniów klasy. Zaangażowani się również rodzice dostarczając pyszności takie jak; mufinki, galaretki czy pierniczki. Uczniowie wykazali się samodzielnością i dojrzałością.
Anna Zajączkowska
Ewa Domagała
Z wielką radością dzielimy się opłatkiem, świątecznym nastrojem i dobrymi życzeniami❤️
WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ❣️
Uczniowie klasy 1 B
Aldona Bieniek - Papaj
Justyna Łuczyszyn - Popiel
Oksana Okrepka
Przedświąteczny czas dla uczniów klasy Ia obfitował w różne ważne wydarzenia. Nasza klasa zorganizowała stoisko na kiermaszu szkolnym na którym sprzedawane były ozdoby świąteczne i wypieki przygotowane przez mamy z naszej klasy.
W czwartek zostaliśmy zaproszeni na przedstawienie "Na froncie walki dobrą ze złem" przygotowane przez starszych uczniów naszej szkoły. Po przedstawieniu naszym koleżankom zostały wręczone nagrody za zajęcie I miejsca w przeglądzie teatrów szkolnych oraz za udział w konkursie plastycznym.Ostatnim wydarzeniem było spotkanie opłatkowe w klasie.
Podczas tego spotkania mówiliśmy o tradycjach świątecznych, składaliśmy sobie życzenia dzieląc się opłatkiem, spożywaliśmy wypieki i inne pyszne słodycze przyniesione przez uczniów. Śpiewaliśmy też nasze piękne kolędy.
Ewa Skoniecka- Kisiel, Anita Opalach
Szkolny Wolontariat „Razem możemy więcej”
5 grudnia w ramach realizacji klasowego projektu „Opole – moje miasto” klasa 5c uczestniczyła w warsztatach o legendach Opola w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu. Jednak nie był to wykład – zadaniem uczniów było zapoznanie się z wybraną legendą i przedstawienie jej w formie teatrzyku Kamishibai.
Aleksandra Ręczmień
Karolina Wyderka-Boczi
"Paczuszka dla maluszka"- to bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Dary zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Symbolem akcji od samego początku jest specjalna „paczuszkowa” bombka.
I my w tym roku postanowiliśmy włączyć się w tą piękną, świąteczną akcję.
Dziękujemy, że wspólnie mogliśmy dzielić się dobrem, sercem i pomocą wspierając wiele potrzebujących maluszków.
Wolontariat "Razem możemy więcej".
W dniach 13-15.12.2024 odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Młodzików 13-lat w Łodzi, na których Hania wywalczyła medale:
Złoto na dystansie 50m st.motylkowym,
Srebro na dystansie 100m st.motylkowym
5msc na dystansie 100m st. zmiennym
6 msc na dystansie 100m st.grzbietowym.
Gratulujemy Hanii i życzymy dalszych sukcesów!!!
Agnieszka Duszyńska
Święta Bożego Narodzenia to czas radości, miłości i bliskości. Nie wszystkim jednak jest dane spędzić ten szczególny czas w gronie rodzinnym. Uczniowie- nasi mali wolontariusze na zajęciach świetlicowych przygotowali 180 niezwykłych kartek świątecznych, pamiętając o żołnierzach 10 Brygady Logistycznej w Opolu, którzy przebywają na służbie poza granicami kraju. Piękne rękodzieła zawierały ciepłe życzenia oraz słowa uznania i wsparcia.
Pamiętaliśmy także o chorych przebywających w Hospicjum „Betania” oraz w ZOL-u przy 116 Szpitalu Wojskowym.
Tą świąteczną inicjatywą pragnęłyśmy uwrażliwić naszych uczniów na drugiego człowieka, wesprzeć chorych, samotnych pacjentów, podarować im choć odrobinę radości i wywołać uśmiech na twarzach.
U. Kostrzewska, A. Kurzydło, I. Kuboszek
W dniach 23-24 listopada 2024r. na Wodnej Nucie w Opolu odbyły się Zimowe Mistrzostwa Okręgu Opolskiego w Pływaniu. Do stolicy Opolszczyzny przybyło 272 zawodników, którzy reprezentowali 28 klubów. Hania reprezentując klub AZS Politechnika Opolska zaliczyła bardzo dobry występ zdobywając:
1msc w konkurencji 100m zmienny
1msc w konkurencji 50m dowolny
1msc w konkurencji 50 m motylkowy
1msc w konkurencji 200m grzbietowy
3msc w konkurencji 100m klasyczny,
tym samym wywalczyła tytuł najlepszej zawodniczki w kategorii dziewcząt, 12-13 lat.
Hania ustanowiła również nowy rekord Opolszczyzny 13- latków na dystansie 50m stylem motylkowym z czasem 29.92.
Serdecznie gratulujemy!
A. Duszyńska
W dniu 18 grudnia 2024 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego –„Projekt kartki świątecznej”.
Dyplomy oraz nagrody w swoim imieniu oraz koleżanki Anastazji Gajdeckiej odebrała Zosia Kleszno. Obydwie dziewczyny zostały laureatkami konkursu a ich prace zostały wyróżnione spośród 548 nadesłanych projektów.
Galerię nagrodzonych prac będzie można obejrzeć przez kolejne dwa tygodnie.
Jeszcze raz gratulujemy dziewczynom!
FOTORELACJA Z II WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU CHEMICZNO-JĘZYKOWEGO
„CHEMISTRY IS EASY”
17 grudnia w naszej szkole po raz drugi odbył się konkurs „Chemistry is Easy” o zasięgu wojewódzkim. W tym roku do konkursu przystąpiło 12 szkół z całego województwa opolskiego, a test konkursowy pisało 34 uczniów klas siódmych i ósmych.
Na podium stanęło sześcioro uczniów:
Miejsce I zajął Aleksander Nowak z PSP nr 30 w Opolu
Miejsce II zajął Paweł Plotnik z PSP nr 33 w Opolu
Miejsce III zajęła Anna Konopacka z PSP nr 14 w Opolu
Wyróżnienia dostali: Emilia Grabowiecka z SP nr 10 w Nysie, Sviatoslav Mantuliak z SP nr 5 w Nysie, Adam Żółtaszek z PSP nr 14 w Opolu.
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW
Organizatorki:
Iwona Gmoch-Buczek
Karolina Wyderka-Bőczi
Więcej zdjęć:
W tym roku 6 grudnia był dniem pełnym atrakcji i emocji dla uczniów klasy 3B. Dzień rozpoczęli od seansu w Kinie Helios, gdzie mieli okazję oglądać świąteczną bajkę, a następnie odwiedził ich Mikołaj i zostawił im piękny prezent. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że był to wspaniały dzień.
Karolina Procyszyn
Jeszcze przed samymi świętami nasze świetliczaki miały przyjemność spotkać się ponownie z małpką Iwonką w ramach udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym. Wspólnie obchodziliśmy „Dzień bez Przekleństw”. Ideą tego dnia jest zwrócenie uwagi na czystość i piękno polskiej mowy, która nie potrzebuje wulgaryzmów, aby wyrazić emocje.
W czasie zajęć dyskutowaliśmy o tym jak możemy wyrazić swoje negatywne emocje nie używając wulgaryzmów dlaczego nie należy używać wulgarnych słów, jakimi słowami możemy zastąpić wulgaryzmy.
Następnie uczniowie wysłuchali wiersza o papudze, która używała brzydkich słów; przez co straciła swoich przyjaciół i o małpce Iwonie, która udzieliła jej dobrych rad w jaki sposób możemy wyrazić negatywne emocje. Poznaliśmy też wiele emocji, które towarzyszą nam w życiu codziennym. Na koniec dzieci wykonały związane z wierszem prace plastyczne oraz stworzyły słownik wyrażeń, którymi możemy zastąpić przekleństwa! Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i było dużo śmiechu podczas prezentacji wykonanych prac.
Patrycja Kleszno