W dniach 29.09 i 06.10 w świetlicy szkolnej odbył się turniej piłkarzyków „Świetlik na medal”. Uczniowie z klas 3 wykazali się sporym zainteresowaniem i 15 osób wzięło udział. Przez cały turniej towarzyszyła sportowa atmosfera a emocje udzielały się każdemu (jak widać na poniższych filmikach ;) ).
Zwycięzcami turnieju zostali:
I miejsce - Jakub Młodziński
II miejsce - Szymon Mastalerz
II miejsce - Szymon Święs
III miejsce - Jakub Malcharek
Gratulacje!
Katarzyna Tomczak
Uczniowie z klasy 1C uczestniczyli ostatnio w zajęciach umuzykalniających prowadzonych przez panią Urszulę Kostrzewską. Ogromną atrakcję stanowiły oryginalne instrumenty dęte i buława tamburmajora. Każdy mógł sprawdzić jak ciężki jest klarnet czy saksofon. Potem na prezentacji zobaczyli co może robić z buławą podczas pokazu doświadczony tamburmajor.
Opracowały: Agata Szlęg, Urszula Kostrzewska
W klasie 1c wszyscy włączyli się do świętowania z okazji Dnia Chłopca. Nawet dziewczyny nie zapomniały o stylowych krawatach. Były życzenia, poczęstunek i wspaniała zabawa. Do tego nie zabrakło elegancji.
Opracowała: Agata Szlęg
Uczennice klasy 7a spisały się medal i zorganizowały miłą niespodziankę dla chłopców ze swojej klasy. Oprócz drobnych upominków, były gry i zagadki pt. „Czy dobrze się znamy?”. Na koniec uczniowie zapozowali do pamiątkowego zdjęcia.
Iwona Gmoch-Buczek
W obecnych czasach pisanie listów i wysyłanie pocztówek z pozdrowieniami odchodzi w niepamięć. Każdy woli napisać SMS-a lub e-maila, bo tak jest łatwiej i wygodniej. Chcąc od najmłodszych lat uczyć dzieci tej ciekawej formy komunikowania się, jaką jest wysyłanie listów i pocztówek w roku szkolnym 2020-2021 przystąpiliśmy do „OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU WYMIANY POCZTÓWKOWEJ”. Celem tego projektu jest zapoznanie dzieci z różnymi regionami Polski, nawiązanie kontaktów z dziećmi z innych placówek oraz promowanie regionu, w którym żyjemy.
Do szkół z różnych województw wysyłamy kartki pocztowe, które będą zawierały krótką notatkę o naszej szkole. Stworzymy mapę, na której umieścimy otrzymane pocztówki.
Dzięki temu dzieci poznają różne zakątki naszego kraju oraz zaprezentują ciekawe miejsca naszej okolicy. Podczas realizacji projektu dzieci będą doskonaliły umiejętność: redagowania kartek i adresowania kopert oraz orientacji na mapie- wszystkie otrzymane pocztówki umieszczane będą w odpowiednich miejscach na mapie Polski.
Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji odnowiony zostanie zanikający już piękny zwyczaj porozumiewania się w tradycyjny sposób.
Dzieci, które biorą udział w wymianie pocztówkowej z niecierpliwością czekają na każdą nową pocztówkę z pozdrowieniami.
Urszula Kostrzewska
Uczniowie klasy IB w środę 30.09.2020 wzięli czynny udział w zajęciach otwartych „Witaj szkoło, witaj chemio!” dla nauczycieli naszej szkoły. Dzieci sprawdzały czy czarny pisak jest naprawdę czarny, dowiedzieli się jak zrobić bańkę w bańce i dlaczego się one błyszczą, jak również czy da się obijać bańki mydlane jak piłeczki tenisowe. Następnie przeprowadzili samodzielnie doświadczenie chemiczne jojo. Na koniec udokumentowali swoją pracę w postaci rysunkowych opisów doświadczeń.
Opracowała
Iwona Gmoch-Buczek
Uczniowie klasy Va, postanowili w prostej formie pokazać swoją integrację z osobami głuchymi i niedosłyszącymi. Nauczyli się podstawowych zwrotów grzecznościowych: dzień dobry, do widzenia, dziękuję, przepraszam i proszę. Rozwiązując dyktando graficzne poznali skrót JPM – Polski Związek Migowy. Najlepszą formą nauki jest zabawa.
Agnieszka Dudzic
Obchody Światowego Dzienia Uśmiechu w klasie 1a stał się doskonałym pretekstem do rozmowy o emocjach. Dla uczniów to szansa wypowiedzi na temat tego co czują w danych sytuacjach z życia. Było też mnóstwo śmiechu przy zadaniach parateatralnych i mimicznych.
To radosne święto obchodzone jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, stworzonej w 1963 roku.
Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia.
Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora;-)
Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy, aby uśmiech nigdy nie znikał z ich twarzy:) Klasa 1a
Opracowała: Julia Hałasowska
Chłopcy klasy Va zostali zaskoczeni przez swoje koleżanki. Uczennice przygotowały prezenty z okazji dnia chłopaka.
Agnieszka Dudzic
29. września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
Z tej okazji akcję związaną z głośnym czytaniem w Naszej szkole zainicjowali bibliotekarze szkolni, a przyłączyli się do niej wychowawcy świetlicy - Katarzyna Tomczak, Anna Kurzydło, Magdalena Sokołowska oraz wychowawca klasy 1 A – Julia Hałasowska. Świętowaliśmy głośnym czytaniem fragmentów utworów Janiny Porazińskiej oraz Adama Mickiewicza. A także czytaliśmy powszechnie lubiane wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Najpierw nauczyciele odczytywali wybrane wersy, a później za ich przykładem - uczniowie, których nie trzeba było zachęcać do tej wspaniałej zabawy! Uczniowie słuchali w skupieniu i chętnie odpowiadali na pytania związane z treścią utworu.
Akcja promuje czytelnictwo oraz zachęca do samodzielnego wyszukiwania interesujących treści, ulubionych autorów i ciekawej tematyki. Będziemy głośno czytać częściej!
Daria Szleger
Ewa Pikarska-Gaździk
Uczniowie klasy 1c już od września biorą udział w zajęciach wprowadzających do chemii prowadzonych przez nauczycielkę naszej szkoły panią I.Gmoch - Buczek. Biorą czynny udział w doświadczeniach chemicznych, pamiętając o bezpieczeństwie. Bardzo podobało się doświadczenie ze świecącym magnesem, a ostatnio topiące się kolorowe kulki przypominające znaną lampę typu „lawa”. Uczniowie wykonali swoją dokumentację z zajęć w formie rysunków. Już czekamy na nowe niespodzianki.
Opracowała: Agata Kolmas-Szlęg