„Czytanie książek, to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska
Biblioteka szkolna w dniach 8.10 – 31.10.2020 zorganizowała „Konkurs na zakładkę do książki z cytatem o książce lub czytaniu”. Uczniowie dali wyraz swojej wyobraźni i aktywności twórczej. W przedstawionych pracach ujawniła się umiejętność wykorzystania i łączenia różnych technik plastycznych . Wszystkie zakładki wykonane były z dużym wyczuciem smaku i estetyki.
Z ogromną przyjemnością ogłaszamy nazwiska laureatów konkursu:
I miejsce: Maciej A. kl. 3a
II miejsce: Jakub M. kl. 1a
III miejsce: Kornelia T. kl. 2 a
Wyróżnienia: Natalia J. kl. 4a
Kuba P. kl. 2a
Natalia Sz. kl.3b
Ewa Gaździk
"Przy pomocy książek wielu staje się ludźmi uczonymi nawet poza szkołą, bez książek zaś nikt nie wykształci się nawet w szkole.”
Jan Amos Komeński
W październiku - miesiącu bibliotek szkolnych, odbył się konkurs "ABC wiedzy o książce i bibliotece". W minionym tygodniu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom. Uczniowie biorący udział w konkursie musieli wykazać się szeroko zakrojoną wiedzą na temat książki jako takiej oraz bibliotekoznawstwa. Bardzo wysoki poziom wiedzy uczestników nie był zaskoczeniem, gdyż uczniowie naszej szkoły niejednokrotnie dali wyraz swoim szerokim zainteresowaniom książką.
Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego podtrzymywania pasji związanej z czytelnictwem!
Daria Szleger
29. września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.
Z tej okazji akcję związaną z głośnym czytaniem w Naszej szkole zainicjowali bibliotekarze szkolni, a przyłączyli się do niej wychowawcy świetlicy - Katarzyna Tomczak, Anna Kurzydło, Magdalena Sokołowska oraz wychowawca klasy 1 A – Julia Hałasowska. Świętowaliśmy głośnym czytaniem fragmentów utworów Janiny Porazińskiej oraz Adama Mickiewicza. A także czytaliśmy powszechnie lubiane wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Najpierw nauczyciele odczytywali wybrane wersy, a później za ich przykładem - uczniowie, których nie trzeba było zachęcać do tej wspaniałej zabawy! Uczniowie słuchali w skupieniu i chętnie odpowiadali na pytania związane z treścią utworu.
Akcja promuje czytelnictwo oraz zachęca do samodzielnego wyszukiwania interesujących treści, ulubionych autorów i ciekawej tematyki. Będziemy głośno czytać częściej!
Daria Szleger
Ewa Pikarska-Gaździk