im. Adama Mickiewicza w Opolu

Gwarantujemy skuteczne metody nauczania i bezpieczne otoczenie
Oferujemy atrakcyjne zajęcia dodatkowe
Dysponujemy świetnie wyposażonymi salami dydaktycznymi
Mamy wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycielską,
zapewniamy wsparcie psychologa i pedagoga
Gwarantujemy sympatyczną atmosferę

Oświadczenie w sprawie dostępności

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 im. Adama Mickiewicza w Opolu, ul. Koszyka 21 zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej: https://sp14opole.pl

Data publikacji: 23.09.2020 r.

Data aktualizacji: 23.09.2020 r.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

• Strona zawiera funkcje ułatwiające jej odczytanie przez osoby niepełnosprawne – wielkość, szerokość czcionki, kontrast, czytanie tekstu itp.

• Redaktorzy starają się ograniczyć do minimum korzystanie z plików PDF, DOC itp. i osadzać teksty bezpośrednio w serwisie.

• Serwis  zawiera dokumenty PDF, które powstały na podstawie źle przygotowanych dokumentów Word (nie ma w nich dobrze zaznaczonej logicznej struktury) lub są skanami dokumentów. W miarę możliwości będziemy to poprawiać, oraz dokładać starań by nowe dokumenty przygotowywane były poprawnie.

• Nieczytelne przez czytniki ekranu dokumenty PDF użytkownicy mogą rozpoznać narzędziem OCR.

• Nawigacja po stronie jest możliwa za pomocą przycisku TAB i potwierdzenie wyboru ENTER na klawiaturze.

• Strona nie posiada funkcji tłumacza języka migowego.

Data sporządzenia: 23.09.2020 r.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt: Dawid Waldowski

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 774743191

Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie bez zbędnej zwłoki ale nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich: https://www.rpo.gov.pl/pl

Dostępność architektoniczna

Budynek szkolny jest dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową za pomocą dostawianego podjazdu dla wózków inwalidzkich. Szkoła posiada specjalnie przystosowaną toaletę dla osób niepełnosprawnych na parterze budynku D.

Osoby niepełnosprawne mogą poruszać się po schodach za pomocą schodołazu typu Yolly pod opieką przeszkolonego w tym zakresie pracownika szkoły.

Istnieje możliwość umówienia spotkania osoby niepełnosprawnej z pracownikiem szkoły na parterze w sali konferencyjnej (bez potrzeby pokonywania schodów).

Przed główną bramą wjazdową do szkoły zostało wydzielone jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Sukcesy naszych uczniów

deklaracja dostępności

biuletyn informacji publicznej

Poprzednia wersja strony szkolnej