03.jpg

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 im. Adama Mickiewicza w Opolu

10.JPG
Gwarantujemy skuteczne metody nauczania i bezpieczne otoczenie
04.JPG
Oferujemy atrakcyjne zajęcia dodatkowe
01.jpg
Mamy wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycielską,
zapewniamy wsparcie psychologa i pedagoga
18.jpeg
Dysponujemy świetnie wyposażonymi salami dydaktycznymi
04.JPG
Uczymy programowania oraz modelowania i druku 3D
09.JPG
Gwarantujemy sympatyczną atmosferę
previous arrow
next arrow

 

Kochani, zbliża się oczekiwany przez cały rok dzień, w którym odwiedza Was Święty Mikołaj. Na pewno napisaliście już do  Niego list i z niecierpliwością czekacie czy Wasze życzenia zostaną spełnione. Życzę Wam, żeby Mikołaj spełnił wszystkie Wasze marzenia. Oczekując na ten dzień spróbujcie sami ułożyć kod, który przedstawi Świętego Mikołaja. Poniżej dołączam link, gdzie znajdziecie matę do kodowania. Miłej zabawy.

http://nowoczesnenauczanie.edu.pl/generator2.html?fbclid=IwAR2yLRef5JtXWLDvGbr4tirvqxGyh3yAPGM7xgv_gJ18Z5jrCTyEiXJzlWU

 

Kurzydło Anna

Śladami przeszłości

Kto jest kochany przez wszystkie dzieci (i nie tylko dzieci!)?

Zjawia się nagle nocą. Przez cały rok nic nie robi, tylko objada się piernikami. Ale 6 grudnia ciężko pracuje, za co kochają go wszystkie dzieci. Na ten dzień dzieci na całym świecie czekają z utęsknieniem- 6 grudnia obchodzimy MIKOŁAJKI.

W ramach realizacji projektu „Z kulturą mi do twarzy” zapraszam Was  na wirtualny spacer do Miasta Zabawek - Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Poznacie czym dzieci bawiły się kiedyś a czym  bawią się dzisiaj?

Placówka jest największym i najstarszym muzeum zabawek w Polsce, prezentuje kilka tysięcy eksponatów. Zwiedzający mogą obejrzeć kilkanaście wystaw, m.in. lalki z całego świata, zabawki historyczne i ludowe, modele samochodów, samolotów, statków, kolejkę elektryczną i marionetki teatralne. Najcenniejszą część zbiorów tego muzeum stanowią zabawki historyczne, w tym lalki z przełomu XIX i XX wieku oraz XIX-wieczne żołnierzyki ołowiane, niemiecka miniaturowa maszyna do szycia, rzutnik na szklane przezrocza, pokoiki dla lalek, zagraniczne i polskie klocki. Najstarszym eksponatem jest niemiecka lalka woskowa z końca XVIII wieku. Placówka posiada również interesujące wystawy stałe, takie jak: Popołudniowa herbatka, Na babcinym strychu czy Misie w lesie.

Zwiedzanie Muzeum jest dla dzieci niezwykłą przygodą, stąd placówka tworzy wystawy interaktywne, na których młodzi odkrywcy historii zabawek mogą nie tylko obejrzeć, ale i dotknąć eksponatów.

https://www.youtube.com/watch?v=UxgAyKGKlL4

„Kolorowy świat klocków”- klocki Lego i nie tylko.

https://www.youtube.com/watch?v=qxltA921wCo                         

Urszula Kostrzewska

 

Jak co tydzień w ramach realizacji projektu „Jesteśmy przyjaciółmi przyrody” zachęcam was do przeczytania kolejnego opowiadania , które ma na celu wywołanie  wrażliwości na ochronę  otaczającej  nas  przyrody . Wszyscy na Ziemi aby przeżyć potrzebujemy wody.

Zanieczyszczenia wody to zagrożenie nie tylko  dla zdrowia ludzi  ale także dla mnóstwa roślin i zwierząt, których przetrwanie zależy właśnie  od wody.

Poniżej zamieszczony jest link strony z opowiadaniem i kartami pracy.

http://www.zb.eco.pl/inne/przyjacielem/foczka.pdf

 

Powodzenia A. Święs

 

Witam Was Kochani.

Komu udało się ułożyć całą planszę dotto? Na pewno wszyscy sobie poradziliście. Podobała Wam się zabawa? Jeśli tak, to mam dla Was dzisiaj kolejną propozycję. Przygotujcie dwie kostki do gry, taśmę krawiecką, klamerki do bielizny. Zaproście do zabawy rodziców lub rodzeństwo.

Zasady gry: Rzucamy obiema kostkami. Liczby, które wypadną dodajemy np. 4+6=10. Zaznaczamy klamerką na metrze liczbę 10. Drugi gracz robi to samo i zaznacza otrzymaną liczbę klamerką w innym kolorze. Przy kolejnym rzucie otrzymany wynik dodajemy do poprzedniego np. 2+5=7, 10+7=17. Zaznaczamy na taśmie liczbę 17. Kto pierwszy dotrze do mety, czyli do liczby 100? Zapraszam do zabawy!    

Kurzydło Anna

 

Dzień dobry dzieci.

W ubiegłym tygodniu zamieściłam krótkie opowiadanie „O niedźwiadku. Mam nadzieję, że Wam się podobało. Dzisiaj  wszystkich miłośników przyrody zachęcam do przeczytania innego, również interesującego tekstu.

Ochrona przyrody jest ważnym elementem w życiu każdego człowieka małego i dużego. Musimy się  starać aby wszystkie obszary zielone zachowane zostały w stanie naturalnym niezmienionym. Nasze ekosystemy są siedliskami roślin, zwierząt i grzybów, które tworzą przepiękny krajobraz. Tym razem zachęcam Was do przeczytania opowiadania „O Dwóch Drzewach” zamieszczonego w poniższym linku.

Chętnych zapraszam do wypełnienia kart pracy dot. opowiadania.

Pozdrawiam A. Święs

  

http://www.zb.eco.pl/inne/przyjacielem/drzewa.pdf

„Mały Olimpijczyk” jest  projektem sportowym, realizowanym w świetlicy szkolnej. Jego głównym celem jest aktywizowanie do uprawiania aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania się. Zachęcając uczniów do podejmowania aktywnych form spędzania czasu wolnego przesyłam poniższy

filmik:

https://wfszkolenia.pl/2020/11/05/ruletka-rozciaganie-klasy-1-3-i-przedszkole/?fbclid=IwAR3P6vN9CAuYLg7q_OkbhEtS15B3RDFXoM28QbhJTKrMRBopZHHpk5aIHlY

 

Powodzenia! ;)

Katarzyna Tomczak

„Matematyka z klasą” to projekt edukacyjny, który jest propozycją cyklu zajęć i działań rozwijających w szerszym stopniu umiejętności i zainteresowania matematyczne u uczniów. W ramach tego projektu realizowanego w świetlicy szkolnej proponuję wszelkiego rodzaju gry dydaktyczne i zabawy matematyczne. Jedną z takich gier jest „dotto”, znana również pod nazwą „samotnik”. Jest ona przeznaczona dla jednej lub kilku współpracujących osób. Zasady są proste, kamienie domina należy ułożyć na planszy w taki sposób, żeby pasowały do liczb. Odkładamy te kamienie, które są zaznaczone na planszy. Położenia tych kamieni nie możemy zmieniać. Natomiast pozostałe możemy przekładać dowolną ilość razy. Proponuję planszę do gry z książki Mirosława Dąbrowskiego „Gry matematyczne”. Można ją wydrukować lub przerysować. Większość z Was ma w domu domino, jeśli nie proponuję zestaw kamieni do wydrukowania i wycięcia. Życzę dobrej zabawy.

Anna Kurzydło

Dzień dobry.

Witam wszystkie dzieciaki z rodziny świetlicowej.

W ramach realizacji projektu „Jesteśmy przyjaciółmi przyrody”, zachęcam was dzieci do przeczytania krótkiego opowiadania ukrytego w linku. Jak wiecie na każdym z nas spoczywa odpowiedzialność za los naszej planety, bo wszyscy mamy wspólne powietrze, wodę, lasy i zwierzęta. Człowiek jest tylko cząstką tego świata, może i powinien cieszyć się życiem, ale ma też obowiązek – chronić naszych mniejszych braci. Musimy dbać o to, żeby życiem na naszej wspólnej planecie - Ziemi mogły zachwycać się kolejne pokolenia.

Poniżej zamieszczam link do opowiadania o niedźwiadku. Zamieszczone są tam również karty pracy oczywiście dla chętnych.

 

http://www.zb.eco.pl/inne/przyjacielem/niedzwiadek.pdf

 

Jeżeli kochane dzieci będziecie mieć problem  z przeczytaniem to poproście starsze rodzeństwo lub rodziców.

Pozdrawiam  A. Święs

 

Szukaj na stronie...

Szkoła promująca zdrowie

Certyfikaty i sukcesy uczniów

Certyfikat Microsoft - Szkoła w chmurze

galeria zdjęć

biuletyn informacji publicznej

 

 

termomodernizacja

Szkoła odpowiedzialna cyfrowo

Wsparcie psychologiczno - pedagogiczne w czasie edukacji zdalnej

Poprzednia wersja strony szkolnej

Poprzednia wersja strony szkolnej

strefa wsparcia

Ćwiczenia specjalne potrzeby

Świetlicowe inspiracje

e-dziennik

e-dziennik - jak się zalogować

Lekkoatletyka dla każdego

Program - Mleko warzywa owoce

Sekrety nauki

Radosna szkoła

Akademia bezpiecznego puchatka

Certyfikat - Przyjaciel przyrody

Projekt - Przedszkola na wymiar

Projekt - Przedszkola przyjazne

Szkoła w pilotażu programowania

Szkoła odkrywców talentów

mpotęga

Projekt edukacyjny - Lepsza szkoła

Inwestycja w pierwszy krok - II edycja

Fascynujący świat nauki i technologii

Program rozwoju czytelnictwa

Cybernauci

Program Comenius

Program - Śpiewająca Polska

Bezpieczna Plus

Problem z głowy

Aktywna tablica

Towarzystwo Szkół Twórczych

 

 

 

 

Certyfikat - Wiarygodna szkoła

Copyright © 2024 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 im. Adama Mickiewicza w Opolu

Wykonanie: Dawid Waldowski