Strefa wsparcia

DROGI WOLNOŚCI

Spektakl przygotowany przez grupę teatralną Teatr Ruchu z klas I - III

pod opieką Magdaleny Sokołowskiej

Kolejne wspomnienia teatralne, dotyczą spektaklu „Drogi Wolności” w wykonaniu grupy teatralnej „Teatr Ruchu” z klas I – III. Dzieci wspólnie z seniorami z Domu Pomocy dla Kombatantów przygotowały przedstawienie, w którym dzieci jak i seniorzy opowiadali czym dla nich jest wolność oraz jak ją rozumieją.

W tym roku szkolnym grupa teatralna wytrwale pracowała nad kolejnym spektaklem dotyczącym strachów dziecięcych, którego niestety nie udało się zaprezentować.

Link do spektaklu: DROGI WOLNOŚCI

Serdecznie pozdrawiam wszystkich aktorów

należących do grup teatralnych „Teatr Ruchu”

Magdalena Sokołowska

Muzyczny Brzechwa online!

Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

„Trzy wesołe krasnoludki” zapraszają na rodzinny musical według poematu Jana Brzechwy, z muzyką Mikromusic. Spektakl można oglądać online do wznowienia zwykłej działalności teatru. Opowieść w dziesięciu odsłonach wyreżyserował Konrad Imiela. Przedstawienie jest w całości śpiewane, muzykę skomponował wrocławski zespół Mikromusic (Natalia Grosiak i Dawid Korbaczyński), bajkowe kostiumy i scenografię zaprojektowała Anna Chadaj, wizualizacje wyszły spod ręki Jakuba Lecha, a choreografię opracował Jacek Gębura.

Trzy wesołe krasnoludki polecą na Księżyc, będą nurkować, wynajmować wiatr i wypasać biedronki, urządzą turniej rycerski i koncert rockowy. Mnóstwo emocjonujących zdarzeń, prześmieszne zwroty akcji, pogodna muzyka, wypełniająca sceniczny mikroświat: to wszystko spodoba się dzieciom, a rodzice i dziadkowie z pewnością docenią lekkość żartu, którym przyprawiona jest ta historia.

„PIEGI PANA KLEKSA”

Spektakl przygotowany przez grupę teatralną Teatr Ruchu z klas V

pod opieką Magdaleny Sokołowskiej

Na dzisiaj przygotowałam trochę wspomnień teatralnych. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 już od wielu lat istnieje grupa teatralna „Teatr Ruchu”, prowadzona przez panią Magdalenę Sokołowską. Rok rocznie zarażam młodych  uczniów naszej szkoły zamiłowaniem do teatru. Przygotowujemy autorskie przedstawienia poruszające tematykę bliską dzieciom, gdzie oni sami są twórcami naszych przedstawień, które prezentują na licznych przeglądach i konfrontacjach teatralnych. W tym roku pomimo przygotowanych dwóch spektakli nie uda nam się ich zaprezentować, ale mam ogromną nadzieję, że w przyszłym roku z nową siłą wrócimy do ich realizacji.
W dniu dzisiejszym pragnę podzielić się wspomnieniami z przeglądu Bajeczne przedstawienia. XIII Wojewódzki Przegląd Teatralny Środowiskowych Domów Samopomocy w ramach którego nasza grupa teatralna zaprezentowała przedstawienie pt. : „Piegi Pana Kleksa. Jestem ogromnie dumna z pracy, ponieważ z danymi młodymi aktorkami współpracuje już od pięciu lat.

Przyćmienie Osadź Osadź ten film na swojej witrynie

Serdecznie pozdrawiam wszystkich aktorów

należących do grup teatralnych „Teatr Ruchu”

Magdalena Sokołowska

PSIAKOŚĆ

Olsztyński Teatr Lalek

W tym tygodniu zapraszam na spektakl „Psiakość” na podstawie opowiadania Marty Guśniowskiej w reżyserii Marioli Ordak – Świątkiewicz. Jest to pełna muzyki opowieść o przygodach zagubionego w lesie psa o osobliwym imieniu Psiakość. Czyżby Pan zapomniał o swoim przyjacielu, a może zawiódł jego psie zaufanie, porzucając go umyślnie? Psiakość tęskni za Panem i postanawia wyruszyć w podróż powrotną do domu. W wędrówce przez las, łąkę, wieś, aż do miasta, towarzyszy mu znudzona leśną codziennością i głodna przygód Wilczka. Pomiędzy bohaterami rodzi się szczera przyjaźń, a może nawet głębsze uczucie.

Zapraszam na niecodzienny spektakl!!!

ZOSTAŃ PRZYJACIELEM

Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku

Spektakl Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku, pokazany na żywo w ramach iTeatru. Muzyczna historia przyjaźni pingwinki, która uciekła z zoo i żółwia porzuconego przez właścicielkę. Spektakl o przyjaźni i o tym, że zawsze warto się wspierać. Wyreżyserowana przez samego autora Tomasza Mana, historia, w której Pinia i Franciszek spotykają się przypadkiem i przeżywają wiele zabawnych, a czasem groźnych przygód, pełna jest spotykanych po drodze dziwnych stworzeń, nawet duchów kaszubskich lasów. „Zostań przyjacielem” to przedstawienie muzyczne, w którym gra nawet… scenografia, której autorką jest Aneta Piekarska-Man.

Zapraszam na spektakl.

BAJKI ROBOTÓW – iTeatr

Miejski Teatr Miniatur w Gdańsku

Roboty opowiadają o kosmosie i działających w nim siłach. Spektakl oparty o twórczość Stanisława Lema, który o przyszłości wiedział prawie wszystko.

Dwaj przyjaciele - roboty - wyruszają w kosmiczną podróż. Po drodze Trurl i Klapaucjusz spotykają przedziwne maszyny i jeszcze dziwniejszych władców planet, na przykład elektronicznego poetę Elektrybałta czy maszynę, która robi wszystko na literę „n”. Z „Bajek robotów” i podróży Klapaucjusza i Trurla dowiadujemy się o kosmosie i zjawiskach w nim zachodzących - gwiazdach, planetach i czarnych dziurach - ale także o elektrycerzach, bladawcach i murkwiach, a także o poezji i… sztuce.

W spektaklu mamy do czynienia z robotami, obiektami kinetycznymi i maszynami. Aktorzy wykorzystują animację oraz grają na thereminie – jedynym instrumencie, na którym gra się bez dotykania go.

Pchła Szachrajka – iTeatr

Zapraszam wszystkich na rymowaną bajkę o złośliwej, lecz jednocześnie inteligentnej i słodkiej pchle, uwielbiającej robić psikusy to klasyka literatury dziecięcej. Wielki tupet i jeszcze większy spryt oraz wdzięk pozwalały jej - do czasu wychodzić obronną ręka z opresji, które sama wywoływała. Gdy wreszcie wyrokiem sądu została skazana za swoje psoty i gałgaństwa, ze łzami w oczach obiecała poprawę, przeszła głęboką przemianę i odtąd była tak uczciwa, jak to tylko w bajkach bywa. Realizacja telewizyjna spektaklu Teatru Narodowego Pchła Szachrajka Jana Brzechwy w reżyserii Anny Seniuk to propozycja nie tylko dla dzieci. Premiera w Teatrze Narodowym w Warszawie, 06.12.2013 r.