Strefa wsparcia

Z życia szkoły
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
E-DZIENNIK UONETPLUSWspółpraca międzynarodowa
Edukacyjna Wartość Dodana
Ewaluacja zewnętrzna
Sukcesy naszych uczniów
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Najlepsi w Opolu


Wraz z początkiem 2020 roku, przyszedł czas na wznowienie rywalizacji międzyszkolnej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Pierwszym a zarazem bardzo wyczekiwanym przez uczniów, rodziców oraz nauczycieli był turniej finałowy miasta w piłce ręcznej chłopców. Do ścisłego grona finalistów oprócz naszej reprezentacji dostały się szkoły: PSP 2, PSP 1, oraz gospodarz turnieju i jeden z faworytów PSP 24.

Już w przeddzień rywalizacji dało się wyczuć u naszych chłopców pełną mobilizację oraz skupienie przed długo wyczekiwanymi rozgrywkami.

Po przybyciu na miejsce, odbyciu weryfikacji drużyn oraz powitaniu uczestników przez organizatorów przystąpiono do rywalizacji sportowej. Drużyny rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym.

W pierwszym meczu rywalem naszego zespołu byli reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, w szeregach których występuje kilku zawodników trenujących na co dzień piłkę ręczną, a zespół prowadził trener Orła Opole.

Początek spotkania okazał się dość wyrównany, obie drużyny starały się nie popełnić błędów w rozgrywaniu piłki i skutecznie przygotowywały akcję bramkowe. Z każdą kolejną minutą meczu nasi zawodnicy czuli się swobodniej i nabierali pewności siebie, co skutkowało coraz większą przewagą naszego zespołu. Do przerwy zdołaliśmy zbudować bezpieczną przewagę bramkową wygrywając trzema bramkami. Po przerwie konsekwentnie realizowaliśmy założenia taktyczne, dokładając większą skuteczność pod bramką przeciwnika i wygrywamy pierwszą potyczkę turniejową 22:13.

W drugim meczu naprzeciw naszych zawodników stanęli reprezentanci PSP 2, którzy w pierwszym swoim spotkaniu ulegli PSP 24 bardzo wysoko, bo aż 27:4.

 

Nasz zespół przystąpił do meczu w bardzo przemeblowanym składzie w porównaniu do pierwszego spotkania, większą ilość minut na parkiecie dostali chłopcy, którzy w pierwszym spotkaniu sporadycznie wystąpili. Pomimo wielu zmian  nasza drużyna wykonała swoją pracę bardzo dobrze , a tak zwani zmiennicy niczym  nie ustępowali pozostałym  chłopakom. Bardzo dobre wrażenie pozostawił po sobie Paweł Filipowski , który swoimi rzutami z dalszej odległości okazał się nie do zatrzymania i raz po raz bombardował bramkę przeciwnika, nie dając większych szans bramkarzowi drużyny przeciwnej. Mecz kończy się naszym zdecydowanym zwycięstwem 14:6.

Ostatni mecz okazał się finałem turnieju , gdyż zarówno nasza reprezentacja jak i zawodnicy PSP 24 wygrali wszystkie swoje dotychczasowe mecze. W  lepszej sytuacji byli jednak nasi przeciwnicy, gdyż przed ostatnią serią zmagań wyprzedzali pod kontem bramkowym w tabeli naszą szkołę. Tym samym aby osiągnąć końcowy sukces musieliśmy wygrać przynajmniej jedną bramką. Warto wspomnieć, że PSP 24 reprezentowali chłopcy, którzy na co dzień występują w barwach KPR Gwardia Opole, a więc zadanie przed naszą szkołą było z serii tych „arcytrudnych” …. lecz wykonalnych .

Pierwszy gwizdek i zaczynamy! Oba zespoły podeszły do meczu niezwykle skoncentrowane, z szacunkiem do rywala i jego umiejętności. Pierwsi na prowadzenie wychodzą nasi przeciwnicy, którzy wykorzystali nieuwagę naszej obrony i dość łatwo przebijają się przez nasz blok defensywny. Odpowiadamy dość szybko bramką Raweckiego.

Oba zespoły bardzo dobrze organizowały się w defensywie, tym samym uniemożliwiały swojemu przeciwnikowi na dojście do dogodnej sytuacji bramkowej. Z biegiem upływu czasu nasz zespół zaczął popełniać szereg błędów i tym samym narażał się na kontrataki, które z zimną krwią wykorzystywali nasi rywale. Do przerwy po, dość słabej pierwszej połowie schodzimy z jednobramkową stratą. Przerwa zdecydowanie pomogła naszym chłopakom, gdyż w drugiej odsłonie meczu zobaczyliśmy całkiem inny zespół, a momentem zwrotnym całego spotkania były 3 fenomenalne interwencje naszego bramkarza Macieja Kaszubskiego.

Szybsze rozgrywanie piłki w ataku, szybsze zmiany tempa i wymiana pozycji dają nam szybkie efekty bramkowe. Tuński, Rawecki i Wypych są nie do zatrzymania na rozegraniu ,a nasz kołowy Frydel dwoi się i troi na kole, zdobywając cenne bramki. Na sam koniec przy stanie 12:10 dla naszej reprezentacji, ponownie Kaszubski pokazuje się z dobrej strony broniąc rzut karny, a tym samym zapobiega nerwowej końcówce.

WYGRYWAMY 12:10 !!!

Wygrywając rywalizację miejską nasza szkoła będzie już w najbliższy czwartek rywalizowała w Tarnowie Opolskim w ½ finału powiatowego.

Zwycięski kład:

Maciej Kaszubski, Błażej Frydel, Michał Wypych, Tobiasz Tuński, Bartosz Hajzyk, Filip Rawecki, Paweł Leśniak, Paweł Filipowski, Stanisław Sołtys, Kacper Bałuch, Łukasz Mansfeld, Mateusz Pilarczyk. Opiekun Łukasz Procyszyn