Piernikowe wariacje


Gdzie piekących ośmioro, tam jest co jeść...

13 grudnia uczniowie klasy VII a zostali zaproszeni do Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 im. Bronisława Koraszewskiego. Tam uczestniczyli w warsztatach wypiekania i dekorowania pierników. Zajęcia odbywały się w ramach doradztwa zawodowego. W tak słodkich i aromatycznych okolicznościach czas przeznaczony na kreowanie świątecznych przysmaków minął bardzo szybko. Niektórzy odkryli  swój talent kulinarny, inni artystyczny ( dekoratorski), co mogło okazać się niezwykłym wsparciem dla mam w minionym czasie. Wszyscy w pełni zaangażowali się w realizację wyznaczonych zadań. Siódmoklasiści podziwiali również propozycje oryginalnych dekoracji wigilijnego stołu, stanowiących inspirację dla nawet najmłodszych domowników.

Z przygotowanych pierników można było zbudować niemałą chatkę.. Wyróżniające się jednak zostały skonsumowane przez członków naszej społeczności szkolnej. Ale tylko mała część wypieków, bo większość została zaprezentowana na świątecznym kiermaszu. Przede wszystkim zaś wypełniła spragnione smakołyków nastoletnie brzuchy cukierników.Aleksandra Czarnecka