Światowy Dzień Zdrowego Jedzenia.

Każde dziecko wie, że śniadanie daje moc. Uczniowie naszej szkoły przyrządzili kolorowe kanapki, które zawierały w sobie wiele witamin. Przekonali się, że podczas robienia śniadania można się dobrze bawić, a ich pomysły na pierwszy posiłek dnia były niezwykle kreatywne.

Agnieszka Dudzic

Młody Opolanin – Opole, gród Piastów

30 października uczniowie klasy 4b w wraz z wychowawczynią wzięli udział w pierwszej wycieczce w ramach projektu Młody Opolanin, realizowanego przez MDK w Opolu. Tematem wycieczki było Opole – grodem Piastów. Przewodnik, pan Grzegorz, opowiedział historię powstania miasta Opola oraz jego symbolikę. Uczniowie zwiedzili Rynek, kamienice, pomnik Kazimierza,  wzgórze uniwersyteckie, Katedrę i mury obronne. Następnie udali się na Wieżę Piastowską, gdzie usłyszeli legendę o Ofce, oraz podziwiali miasto z góry. Uczniowie wzięli udział w warsztatach muzycznych w MDK, na których ćwiczyli pracę zespołową. A także w warsztatach kulinarnych, na których powstałych przepyszne ciasteczka owsiane, które wszystkim bardzo smakowały.

Agnieszka Gadek

Występ uczniów 4b w DPS „Dom Kombatanta”

15 października, uczniowie klasy 4b wystąpili wraz z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej z „Domu Kombatanta” w przedstawieniu pt. „Wspomnienia kawiarniane o naszym przyjacielu Lolku – św. Janie Pawle II”.  Spektakl, w formie montażu słowno-muzycznego, został wystawiony z okazji Dnia Papieskiego. Uczniowie wcieli się w gości Cukierni Karola Hagenhubera, którzy wraz z członkami grupy teatralnej DPS opowiadali o życiu Karola Wojtyły, czytali wiersze oraz śpiewali ulubioną pieśń papieża, Barkę. Całe przedstawienie było bardzo pouczające i wzruszające. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani tradycyjnymi wadowickimi kremówkami.

Agnieszka Gadek