Trzecia wyprawa Małego Opolanina

W piątek, 17 stycznia, uczniowie klasy 4b wzięli udział w trzeciej wyprawie zorganizowanej przez MDK w ramach projektu Mały Opolanin. Tym razem dzieci miały okazję odwiedzić Muzeum Polskiej Piosenki oraz Opolski Amfiteatr. Nowoczesna forma zwiedzania, ze słuchawkami na uszach, sprawiła, że czwartoklasiści chętnie zwiedzali multimedialną ekspozycję muzeum. Największą popularnością cieszyła się sala w której każdy mógł spróbować swoich sił grając na perkusji. Uczniowie próbowali także swoich sił nagrywając piosenki w profesjonalnej budce nagraniowej oraz mogli przymierzyć kostiumy, w których występowały polskie gwiazdy na scenie naszego Amfiteatru.

Uczniowie wzięli również udział w dwóch warsztatach w Miejskim Domu Kultury. Na pierwszych zajęciach dzieci robiły ekologiczne, pięknie pachnące i pięknie wyglądające mydełka. Na drugich, odbyły się warsztaty florystyczne, podczas których uczestnicy stworzyli własny las w słoiku.

Akcja „Świąteczna paczka”

Uczniowie klasy IV c postanowili w tym roku pomóc dwóm potrzebującym rodzinom –  podopiecznym Fundacji CARITAS. W tym celu wspólnie z rodzicami zakupili potrzebne artykuły: przybory szkolne, żywność, słodycze i chemię gospodarczą. 19 grudnia dzieci samodzielnie zapakowały swoje dary w kolorowy papier, dzięki temu powstały świąteczne paczki, które następnie przekazano w ręce tych, którzy byli w potrzebie. Dzieciom za otwartość i radosną chęć niesienia pomocy, a także ich rodzicom, których hojność przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania pięknie dziękujemy.

Dorota Musiał

Wspólne kolędowanie

Dzieląc się życzliwością z osobami chorymi i samotnymi nasi uczniowie z kl. IV c przynieśli świąteczną atmosferę do Domu Pomocy Społecznej, prowadzonego przez siostry Franciszkanki w Opolu. Wspólnie ze starszymi kolegami z II LO zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy przy akompaniamencie skrzypiec i gitary, wywołując łzy wzruszenia i radości wśród pensjonariuszy. Ponadto każdy podopieczny ośrodka otrzymał w darze od naszych czwartoklasistów serdecznie życzenia i niezwykłe kartki świąteczne, w wykonanie których zaangażowali się uczniowie ZSDZ nr 4 im. Bronisława Koraszewskiego w Opolu. Ta trójstronna współpraca uczniów naszej szkoły i ich starszych kolegów pozwoliła wszystkim przybliżyć się do tych najpiękniejszych, najbardziej radosnych świąt w roku i zyskać najcenniejsze dary – uśmiech i wdzięczność.

Dorota Musiał

Idą święta …

Nasza szkoła bierze udział w kampanii „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj” już po raz drugi. Projekt realizowany przez fundację Dbam o Mój Z@sięg i ma na celu zwrócić uwagę jak ważne są relacje międzyludzkie, spędzanie wspólnie czasu oraz dbanie o rodzinę i przyjaciół.

W ramach tej akcji uczniowie klasy 4b napisali kartki do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Opolu. Mamy nadzieję, że ten mały gest sprawi im radość. Bo uczniom, którzy wykonywali własnoręcznie kartki, bardzo się ten pomysł spodobał.

Agnieszka Gadek

Światowy Dzień Zdrowego Jedzenia.

Każde dziecko wie, że śniadanie daje moc. Uczniowie naszej szkoły przyrządzili kolorowe kanapki, które zawierały w sobie wiele witamin. Przekonali się, że podczas robienia śniadania można się dobrze bawić, a ich pomysły na pierwszy posiłek dnia były niezwykle kreatywne.

Agnieszka Dudzic

Młody Opolanin – Opole, gród Piastów

30 października uczniowie klasy 4b w wraz z wychowawczynią wzięli udział w pierwszej wycieczce w ramach projektu Młody Opolanin, realizowanego przez MDK w Opolu. Tematem wycieczki było Opole – grodem Piastów. Przewodnik, pan Grzegorz, opowiedział historię powstania miasta Opola oraz jego symbolikę. Uczniowie zwiedzili Rynek, kamienice, pomnik Kazimierza,  wzgórze uniwersyteckie, Katedrę i mury obronne. Następnie udali się na Wieżę Piastowską, gdzie usłyszeli legendę o Ofce, oraz podziwiali miasto z góry. Uczniowie wzięli udział w warsztatach muzycznych w MDK, na których ćwiczyli pracę zespołową. A także w warsztatach kulinarnych, na których powstałych przepyszne ciasteczka owsiane, które wszystkim bardzo smakowały.

Agnieszka Gadek

Występ uczniów 4b w DPS „Dom Kombatanta”

15 października, uczniowie klasy 4b wystąpili wraz z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej z „Domu Kombatanta” w przedstawieniu pt. „Wspomnienia kawiarniane o naszym przyjacielu Lolku – św. Janie Pawle II”.  Spektakl, w formie montażu słowno-muzycznego, został wystawiony z okazji Dnia Papieskiego. Uczniowie wcieli się w gości Cukierni Karola Hagenhubera, którzy wraz z członkami grupy teatralnej DPS opowiadali o życiu Karola Wojtyły, czytali wiersze oraz śpiewali ulubioną pieśń papieża, Barkę. Całe przedstawienie było bardzo pouczające i wzruszające. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani tradycyjnymi wadowickimi kremówkami.