Strona główna Z życia szkoły 2019/2020 Klasy III Wspólnie świętujemy Dzień Chłopaka

Wspólnie świętujemy Dzień Chłopaka


W  dniu 30 września 2019 r. z okazji Dnia Chłopaka, oprócz złożenia serdecznych życzeń chłopcom, klasa III a zdecydowała się na  uczczenie  tego dnia wspólnym wyjściem do kina Helios. Wybór padł na film przygodowy  pt.”Wyprawa Magellana”  opowiadający prawdziwą historię. Niezwykła opowieść zabrała uczniów w podróż dookoła świata, która rozpoczęła się w Sewilli i wiodła poprzez Brazylię, Filipiny i Wyspy Korzenne. W trwającym dziewięćdziesiąt minut filmie uczniowie byli uczestnikami podróży, która w rzeczywistości trwała trzy lata.  Film dostarczył uczniom wielu emocji, trzymał w napięciu nie tylko ze względu na niezwykłe sceny walki z żywiołem ale także ciągłego poszukiwania odpowiedzi: Czy wyprawa zakończy się sukcesem? Tegoroczny Dzień Chłopaka był nie tylko świętem chłopców ale także niezwykłą lekcją historii i geografii.

Beata Szyszko

Magdalena Goraj