Strona główna Z życia szkoły 2019/2020 Klasy III Lekcja życzliwości w wydaniu niezwykłych gości

Lekcja życzliwości w wydaniu niezwykłych gości

 

W dniu 2 października 2019 r. klasa III a miała przyjemność wziąć udział w zajęciach zorganizowanych przez pracowników Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Opola, oraz członków Rady Seniorów Miasta Opola pod hasłem „Opole w rytmie życzliwości”. Uczniowie aktywnie brali udział w warsztatach  na których udowodnili, że poprzez zabawę także można uczyć się życzliwości. Podczas zorganizowanego quizu odpowiadali na pytania dotyczące m.in.: tolerancji, empatii, wrażliwości oraz szacunku. Poruszane były kwestie pozytywnych zachowań wobec osób starszych i niepełnosprawnych. Na koniec każdy według własnego pomysłu wykonał prace plastyczną pt.”Czym jest życzliwość”. Wszyscy uczniowie podczas spotkania wykazali się niezwykłą życzliwością na dowód tego każdy otrzymał od przedstawicieli Rady Seniorów ,,medal życzliwości” oraz książeczkę „ Niepełnosprawny w Opolu”.

Dziękujemy za fantastyczną lekcję, która na długo pozostanie w Naszej pamięci.


 

Beata Szyszko

Magdalena Goraj