Strona główna Z życia szkoły 2019/2020 Klasy II Z kropką w roli głównej

Z kropką w roli głównej

W dniach 5-20 października uczniowie klasy 2c biorą udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Europejski Tydzień Kodowania to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej ściśle współpracujących z Komisją Europejską. Akcja ta, realizowana przez wolontariuszy w całej Europie, ma na celu pokazanie wszystkim zainteresowanym, że programowanie może być ciekawe i przydatne. Może na przykład służyć do rozwiązywania problemów, wcielania różnych pomysłów w życie, czy komunikacji.

W ramach akcji gościliśmy w naszej klasie jednego z rodziców Panią Magdalenę Kurpierz, która przeprowadziła z dziećmi zajęcia kodowania z elementami matematyki. Z całego serca dziękujemy za tak interesującą lekcję. Uczniowie klasy 2C.


Angelika Dombrowa