Strona główna Z życia szkoły 2018/2019 Klasy VII ESCAPE SCHOOL - pokoje zagadek

ESCAPE SCHOOL - pokoje zagadek

Dnia 23 listopada 2018 r. odbyły się eliminacje do II edycji Escape School pod nazwą WEHIKUŁ CZASU.

PSP 14 reprezentowały drużyny z klasy 7a, w składzie: Małgorzata Wypych, Martyna Starczewska, Bartosz Hajzyk, klasy 7c: Emilia Rudek, Konrad Nowański, Oskar Roskosz.

W eliminacjach do gry wzięło udział 15 drużyn z 7 szkół. Do rozgrywki finałowej zakwalifikowały się 4 zespoły, które najszybciej rozwiązały pokój eliminacyjny i pomogły genialnemu, choć trochę zapominalskiemu profesorowi w budowie wehikułu. Drużyny te reprezentowały PLOIX, PSP14 – kl. 7a, PSP16 oraz PSP20.

W nocy z 14 na 15 grudnia 2018 r. w Liceum nr IX w Opolu profesor astrofizyki Arthur Bzik uruchomił wehikuł czasu. To pozwoliło uczestnikom gry przenieść się w czasie i zmierzyć z 5 pokojami zagadek. Każdy z nich krył w sobie szereg zadań i łamigłówek, które należało rozwiązać by zdobyć kolejne elementy zagadki finałowej. W kolejnych pokojach uczestnicy mieli okazję spotkać Marię Curie-Skłodowską i pomoc jej w odkryciu polonu, dokończyć ostatnie dzieło Fryderyka Chopina, pomóc Gen. Władysławowi Andersowi, patronowi szkoły, ocalić Polskę od zagłady nuklearnej, towarzyszyć Jamesowi Clerkowi Maxwellowi w pracach nad optyką a także przenieśli się w czasy postapokalipsy. By wyjść z pokoi należało wykazać się nieprzeciętną spostrzegawczością, inteligencją oraz umiejętnością komunikacji i współpracy. Zespoły dzielnie stawiły czoła zawiłym zagadkom oraz uchroniły świat przed zachwianiem kontinuum czasowego.


Po zaciętym boju uczestnicy oraz uczniowie, którzy przygotowali i przeprowadzili grę, spędzili noc w szkole. Można było zjeść pizzę, pograć w planszówki lub obejrzeć film. Była to już druga edycja Escape School i na pewno nie ostatnia.

Voucher o wartości 100zł na odwiedziny w pokoju zagadek za zajęcie II miejsca trafił do zespołu z PSP14. Do ścisłego finału, po nocnych rozgrywkach, dostaje się tylko zwycięzca. Dlatego drużyna klasy 7a postanowiła wziąć w kolejnych eliminacjach ESCAPE SCHOOL.

Kolejna rozgrywka zgodnie z obchodami roku Moniuszkowskiego odbywa się pod hasłem „Straszny Dwór”, a CAŁOŚĆ ZAKOŃCZY W CZERWCU WIELKI FINAŁ O PUCHAR SHERLOCKA.

Drużyna PSP 14, z klasy 7a ponownie weszła do ścisłego finału. W eliminacjach, tym razem, wzięło udział aż 37 drużyn. Większość z nich nie ukończyła pokoju, który okazał się zbyt trudny.

Finał odbędzie się w najbliższy piątek, w nocy z 29 na 30 marca 2019 r. W finale drużynę wspomaga nauczyciel, czynnie biorąc udział w rozwiązywaniu zagadek.

TRZYMAJCIE KCIUKI

Mirosław Musiał