„Kręci nas tradycja”

25 stycznia 2019r. uczniowie klasy IVa wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, które odbyły się, w Muzeum Wsi Opolskiej. Niezwykłe warsztaty tworzenia Szopek Betlejemskich zrealizowane były przez specjalistów z Czech i z Polski. Integracja grupy, nuka współpracy i współdziałania, obcowanie z językiem czeskim, i wiele innych zabawnych sytuacji związanych z nieznajomością przez uczniów tego języka – to tylko niektóre z pozytywnych aspektów udziału uczniów w zajęciach pod hasłem "Kręci nas tradycja". Efektem końcowym była własnoręcznie wykonana przez grupę Szopka Betlejemska (zwana w Czechach BETLEM). Słodki poczęstunek stał się miłym akcentem na podsumowanie współpracy i efektywnie spędzonego czasu.

Paulina Marcinkowska

Aleksandra Kisiel