Strona główna Z życia szkoły 2018/2019 Klasy I Wycieczka na zamek w Niemodlinie.

Wycieczka na zamek w Niemodlinie.


Dnia 12 czerwca klasy IA i IB wyruszyły na wycieczkę do Niemodlina.Celem wycieczki było przybliżenie regionu Opolszczyzny. Dzieci zapoznały się z legendami i historią zamku w Niemodlinie. Pani Przewodnik - p.Joanna Kardasińska wzbudzała uczucia  patriotyzm lokalnego pięknymi opowieściami. Uczniowie mieli okazję wziąć aktywny udział w dwóch modułach warsztatowych. W starym parku, w cieniu przepotężnych drzew miały miejsce niesamowite, magiczne wręcz ... warsztaty lalkarskie.

 

Każdy zrobił piękną lalkę ... może białą damę zamku?


Na warsztatach ceramicznych powstawały wieże zamkowe, mury, fosy, serca, rycerze, zbroje ...prawdziwe, cenne  rękodzieło! Kolejną atrakcją było ognisko i ...samodzielne pieczenie kiełbasek! Po wspólnej biesiadzie dzieci zakupiły atrakcyjne pamiątki ...i z żalem opuszczaliśmy to przepiękne uroczysko. Zamek w Niemodlinie jest niesamowity a jego aktualni włodarze to przemiłe, cudowne księżniczki i dzielni książęta...zobaczycie na zdjęciach...w fotorelacji.Ewa Skoniecka - Kisiel

Aldona Bieniek- Papaj