Strona główna Z życia szkoły 2018/2019 Klasy I ZIELONE CENTRUM EDUKACJI PRZYRODNICZO-LEŚNEJ

ZIELONE CENTRUM EDUKACJI PRZYRODNICZO-LEŚNEJ

Uczniowie klasy I B chcieli skorzystać z propozycji zajęć edukacyjnych w Zielonym Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej  Nadleśnictwa Opole. Czekali z wielkim entuzjazmem i niecierpliwością na wyjazd. Dnia 7 marca 2019 roku wyruszyliśmy na wycieczkę do Nadleśnictwa w Opolu. Czekał na nas leśnik, który w bardzo ciekawy sposób poprowadził zajęcia posługując się multimediami, licznymi eksponatami i tablicami informacyjnymi. Wzbogacił wiedzę dzieci ciekawostkami o faunie i florze lasu. W ramach zajęć edukacyjnych przy wykorzystaniu efektów audiowizualnych  mieliśmy okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji przyrody ujętej przez pryzmat czterech pór roku. Warstwy lasu i ich mieszkańcy już nie są dla nas tajemnicą. Uświadomiliśmy sobie zagrożenia jakie mogą zaszkodzić a nawet całkowicie zniszczyć ten niezbędny dla życia na ziemi ekosystem. Dowiedzieliśmy się z jaką działalnością jest związana fascynująca praca leśnika. Ta niesamowita wycieczka dydaktyczna okazała się doskonałą leśną przygodą, dzięki której dzieci wzbogaciły swoją wiedzę przyrodniczą a także utrwaliły dobre nawyki dotyczące właściwego zachowania się w lesie.


 

Aldona Bieniek-Papaj