Strefa wsparcia

Sukcesy naszych uczniów
  • An Image Slideshow

PAN PATYK SIĘ ŻENI

Kontynuacja przygód uroczego małego chłopca i jego drewnianego przyjaciela pana Patyka. Ciepła i zabawna historia śledztwa, jakie prowadzą, by odnaleźć samochód, który potrącił mamę Małego. Mama leży teraz w szpitalu - trzeba znaleźć winnego i wsadzić go do więzienia! W tle pełnego niebezpieczeństw śledztwa rozwija się uczucie pana Patyka do drewnianej pani Karoliny, ulubionej zabawki małej księżniczki.

Pan Patyk (2010)

produkcja: Norwegia

reżyseria:Martin Lund

scenariusz: Birgitte Bratseh

zdjęcia: Morten Halfstad

muzyka: Magnus Beite

obsada: Adrian Groennevik Smith, Pernille Soerensen, Petrus A. Christensen, Jan Gunnar Roise

kat. wiek.:7

czas trwania:1 godz. 15 min.

BŁĘKITNY TYGRYS

W pochmurny i nieprzyjemny dzień zapraszam do poznania filmu „Błękitny Tygrys”. Jest to opowieść o dwójce przyjaciół - Johanka i Matyas, którzy dużo czasu spędzają w pięknym ogrodzie botanicznym w centrum miasta. W magicznym otoczeniu roślin i zwierząt wszystko jest możliwe. Sielanka jednak dobiega końca, bo niegodziwy burmistrz ma swoje plany związane z rozbudową miasta. Chce zniszczyć ogród. W jego obronie stają wszyscy, którym zależy na jedynej w mieście enklawie zieleni. W starciu z demonicznym burmistrzem i jego pomocnikami ich nadzieją staje się magiczny błękitny tygrys, który niespodziewanie pojawia się w mieście. Dziecięcy aktorzy, prawdziwy tygrys i świetna animacja. Opowieść o odwadze, nadziei i nie tylko dziecięcych marzeniach. Film dla dzieci i dorosłych.

Błękitny Tygrys (2012)

Rodzaj: Przygodowy

gatunek: Familijny, Film dla dzieci

produkcja: Czechy/Niemcy

reżyseria: Petr Oukropec, Bohdan Sláma

scenariusz: Andrzej Maleszka

obsada: Jan Hartl, Daniel Drewes, Tereza Bocková

czas trwania: 90 min.

„MAGICZNE DRZEWO”

Gwałtowna burza powala olbrzymi, stary dąb – Magiczne Drzewo. Ludzie tną go na kawałki i robią z nich przedmioty codziennego użytku. Kiedy trafiają one do sklepów, na całym świecie dzieją się niezwykłe rzeczy, ponieważ cząstka niezwykłej, magicznej mocy dębu pozostała we wszystkim, co zostało z niego zrobione. Pewnego dnia trójka dzieci – Tosia, Filip i Kuki - odnajduje krzesło, które spełnia życzenia. Ich rodzice wyjechali za granicę do pracy i pozostawili je pod opieką znienawidzonej ciotki. Dzieci wyruszają na wyprawę w poszukiwaniu rodziców, a dzięki magicznemu zaklęciu zabierają ciotkę ze sobą. Podróż nie jest jednak łatwa, gdyż ich śladem podąża ktoś, kto za wszelką cenę pragnie zdobyć niezwykłe krzesło

Magiczne Drzewo (2009)

Rodzaj:Fantazy/Przygodowy

gatunek: Familijny, Film dla dzieci

produkcja: Polska

reżyseria:Andrzej Maleszka

scenariusz: Andrzej Maleszka

obsada: Maja Tomawska Tosia, Filip Fabiś Filip, Adam Szczegóła Kuki, Hanna Śleszyńska Ciotka Maryla Gruber, Joanna Ziętarska Mała ciotka, Andrzej Chyra Tata Piotr, Agnieszka Grochowska Mama.

czas trwania:1 godz. 30 min.

Dzieciaki mojej siostry w Afryce

„Dzieciaki mojej siostry w Afryce”

Zapraszam na film opowiadający przygody rodziny Bergów podczas wycieczki do Afryki. Ponieważ żadne z rodziców nie może uczestniczyć w wyjeździe, opiekunem dzieci w czasie wyprawy zostaje ich ukochany wujek Eric. Rodzina przybywa na farmę, gdzie angażuje się w ratowanie zagrożonych gatunków zwierząt - panter, małp i słoni. W trakcie wycieczki na sawannę dochodzi do dramatycznego zdarzenia. Uczestnicząca w wyprawie pani Flinth zostaje porwana przez bezwzględnych kłusowników. Wujek Eric i mali Bergowie ruszają jej na pomoc.

Dzieciaki mojej siostry w Afryce (2013)

Rodzaj: Fabularny, przygodowy

produkcja: Dania

reżyseria:Martin Miehe-Renard

scenariusz: Martin Miehe-Renard

kat. wiek.: 9

czas trwania: 80 min.

Przygoda na Jutlandii

„Przygoda na Jutlandii”

Film "Przygoda na Jutlandii" należy do duńskiego cyklu komediowego zapoczątkowanego w roku 2001 komedią "Dzieciaki mojej siostry". Bohaterem tych produkcji jest dzielny psycholog dziecięcy, który próbuje radzić sobie z piątką rozbrykanych siostrzeńców i siostrzenic i przeżywa przy tym liczne przygody.

Tym razem w filmie "Przygoda na Jutlandii" szanowany profesor psychologii dziecięcej Erik Lund zamierza otworzyć w północnej Jutlandii centrum terapeutyczne. W realizacji tego pomysłu ma mu pomóc nie kto inny, tylko niesforne dzieci siostry: Blop, Pusle, Michael, Jan i Amelia. Jednak sprawy się komplikują i nie wszystko idzie zgodnie z zamierzeniami Erica i jego małych współpracowników.

Przygoda na Jutlandii (2010)

produkcja: Dania

reżyseria:Martin Miehe-Renard

scenariusz: Martin Miehe-Renard

obsada: Peter Mygind (Erik Lund), Rumle Riisom (Blop), Frida Luna Roswall Mattson (Pusle), Lasse Guldberg Kamper (Michael), Mathilde Hogh Kolben (Amalie), Sebastian Kronby (Jan), Soren Malling (Hr. Svendsen), Preben Kristensen (Borgmester), Mille Dinesen (Irene Flinth), Martin Hestbak (Lojtnant Moller)

kat. wiek.: 9

czas trwania:1 godz. 11 min.

PAN PATYK

„Pan Patyk" to opowieść o małym chłopcu, który wraz z rodziną przeprowadza się na wieś, do starego drewnianego domu na odludziu. Mały - bo tak go wszyscy nazywają - oswaja nowe miejsce i samotność dzięki sile wyobraźni. I tak spotkana w lesie mała sąsiadka staje się śliczną księżniczką, która mieszka na wysokim zamku, leśne wykroty zmieniają się w straszliwe smoki, a drewniany ludzik, którego Mały znalazł pod drzewem, okazuje się niezastąpionym kompanem w przygodzie i zabawie, mającym wiele do powiedzenia na każdy temat. Pięknie pokazany świat małego wrażliwego dziecka z optymistycznym baśniowym zakończeniem.

Pan Patyk (2009)

produkcja: Norwegia

reżyseria:Asleik Engmark

scenariusz: Birgitte Bratseh

zdjęcia: Ari Willey

muzyka: Jon Roermark

kat. wiek.:7

czas trwania:1 godz. 11 min.