Strona główna Promocja zdrowia Podejmowane działania

XIII RAJD CZTERNASTKI

„Zdrowie jest w głowie”

W czwartek - 28 lutego – w ramach realizowanego programu Subregion Środkowy wysportowany i zdrowy klasa II „a” brała udział w zajęciach z zakresu edukacji żywieniowej p.n. „Zdrowie jest w głowie” z panią dietetyk. Uczniowie mieli okazję utrwalić poznane już wcześniej zasady zdrowego żywienia, a także nauczyć się tego, w jaki sposób należy odczytywać etykiety na produktach dostępnych w sklepach.

B. Szyszko, L. Fica

Warsztaty dla rodziców

Dzień Praw Dziecka

20 listopada 2018 roku, przypadła kolejna rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W ramach samorządu szkolnego, postanowiliśmy odznaczyć dorosłych – w tym przypadku nauczycieli naszej szkoły, którzy w sposób szczególny troszczą się o dobro swoich uczniów. Zapytaliśmy o to nasze koleżanki i kolegów z poszczególnych klas. Zwycięzcą głosowania został p. Piotr Zawadzki. Na drugim miejscu uplasowali się na równi p. Maja Żurawska i p. Łukasz Procyszyn. Równie szczególne uznanie zdobyła p. Jagoda Koziuk, która zajęła trzecie miejsce. Podczas ceremonii wręczenia pamiątkowych dyplomów i złożenia przysięgi, nasi nauczyciele musieli wypić sok z cytryny i pokazać szeroki uśmiech. Zwycięzcom gratulujemy raz jeszcze.

Samorząd szkolny

Projekt „Dziel się uśmiechem”

Celem projektu była edukacja dzieci w młodszym wieku szkolnym w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej oraz niwelowaniu negatywnego nastawienia do wizyt dentystycznych.

Każdy uczestnik akcji dostał wyprawkę zawierającą podręcznik zdrowego uśmiechu, szczoteczkę do zębów, pastę do zębów oraz gumę do żucia bez cukru.

Opracowała Agnieszka Dudzic

Kampania Walki z Głodem.

Przez cały listopad w naszej szkole trwała zbiórka pieniędzy dla osób potrzebujących pomocy. Pragnę podziękować wszystkim uczniom oraz ich rodzicom wspierającym Kampanię. Dzięki Wam niejeden człowiek je ciepły obiad.

Opracowała Agnieszka Dudzic

Tulipany Życzliwości

W czwartek, 22.11.2018 r. w naszej szkole obchodzone były: Międzynarodowy Dzień Tolerancji oraz Światowy Dzień Życzliwości. Z tej okazji uczniowie klas integracyjnych wybrali się na plac przy ul. Koszyka, gdzie wręczali przechodniom wykonane własnoręcznie „tulipany życzliwości” z origami. Uczniowie spotkali się z sympatycznymi i serdecznymi reakcjami ludzi. Wydarzenie przyniosło dużo radości zarówno dzieciom, jak i obdarowanym osobom. Wszyscy z niecierpliwością czekają na powtórkę w przyszłym roku!

Zespół integracyjny

Bądź MAXXXYMALNIE WIDOCZNY!!!

Z takim hasłem dnia 21 listopada 2018 roku opolscy policjanci ruchu drogowego wspólnie z reporterami radia RMF MAXXX rozdawali już od samego rana Opolanom odblaski. W tym dniu do PSP nr 14 przybyli przedstawiciele KMP w Opolu: p.Maciej Kędra i nasz pan dzielnicowy oraz pani reporterka radia RMF MAXXX. Rozdawali oni odblaski wszystkim uczniom klas I-III zgromadzonym na spotkaniu w amfiteatrze szkoły. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Szybko zapadający zmrok jesienią pogarsza warunki panujące na drodze i może sprzyjać zdarzeniom drogowym z udziałem" małych i dużych " pieszych, rowerzystów... Nawet niewielki odblask sprawi, że będą oni lepiej widoczni. Pan M. Kędra uświadomił dzieciom, że odblaski RATUJĄ ŻYCIE! Wiecie już, że kierowca po zmroku, jest w stanie zauważyć pieszego bez odblasków - dopiero z odległości 20 metrów. Gdy nosicie odblaski Wasza widoczność na drodze wzrasta nawet do 300 metrów! Bardzo dziękujemy panom policjantom! Również w trosce o Wasze bezpieczeństwo klasa I B przygotowała spektakl teatralny " Leśna Szkoła ruchu drogowego ", który miał na celu promowanie bezpiecznych zachowań wśród dzieci, przypomnienie i utrwalenie wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W moje działania edukacyjne poświęcone bezpieczeństwu dzieci oraz w tworzenie oprawy artystycznej  przedstawienia włączyli się bardzo chętnie i aktywnie rodzice moich wychowanków mając świadomość ważkości tematu. Przygotowali małym aktorom piękne i pomysłowe stroje teatralne oraz wspierali nasze przygotowania do pierwszego występu przed tak ważną i liczną publicznością. Bardzo dziękujemy Rodzicom! Pan policjant, w którego rolę doskonale wcielił się Szymon uczeń z I B, przeprowadził egzamin z przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych ostrzegawczych, nakazu, zakazu oraz sygnalizacji świetlnej i odblaskowej. Dziękuję wszystkim aktorom z I B! W przedstawieniu uczniowie młodszej grupy wiekowej  egzamin zdali znakomicie! ... Jednak  każdego dnia na drogach, ścieżkach rowerowych, przejściach dla pieszych, skrzyżowaniach... czeka Was egzamin praktyczny! Pamiętajcie, unikajcie niebezpiecznych sytuacji! Pamiętajcie o przepisach i zasadach! Pamiętajcie o odblaskach!!!

Aldona Bieniek-Papaj

Regulamin >>

Koncert charytatywny

W najbliższy czwartek 29.11.2018 r o godz. 16.00  w naszej szkole PSP nr 14 odbędzie się koncert charytatywny poświęcony dzieciom z Etiopii "Czternastka dla przedszkola z Agereselam". Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chcących wspomóc afrykańskie dzieci.

Całkowity koszt ze sprzedaży biletów (cegiełka 5 złotych)  oraz prac dzieci zostanie przekazany na konto Braci Kombonianów.

informacje o akcji >>

Organizatorzy : Jolanta Kuliś i Magdalena Sokołowska