Strefa wsparcia

Z życia szkoły
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
E-DZIENNIK UONETPLUSWspółpraca międzynarodowa
Edukacyjna Wartość Dodana
Ewaluacja zewnętrzna
Sukcesy naszych uczniów
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Najlepsi w województwie

23 stycznia 2020 roku zapadnie długo w pamięci i zapisze się dużymi głoskami w historii sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 w Opolu. Tegoż oto dnia reprezentanci naszej szkoły wywalczyli miano najlepszych spośród wszystkich szkół podstawowym w województwie opolskim w  Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców, a tym samym znaleźli się w gronie najlepszych szesnastu szkół w Polsce.

Turniej finałowy, w którym rywalizowały cztery najlepsze szkoły w województwie rozgrywany był w Grodkowie. Oprócz naszej szkoły do najlepszej czwórki zakwalifikowały się szkoły z Brzegu, Zawadzkiego oraz Grodkowa. Warto zaznaczyć ,że wszyscy nasi przeciwnicy byli reprezentantami, czołowych klubów szczypiorniaka w województwie., tj. Brzeg- SKS Orlik Brzeg, Zawadzkie-ASPR Zawadzkie, Grodków-Olimp Grodków.

Po przybyciu na miejsce, odbyciu weryfikacji drużyn oraz powitaniu uczestników przez organizatorów przystąpiono do rywalizacji sportowej. Drużyny rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym.

 

Inauguracyjne spotkanie rozpoczęli nasi chłopcy, naprzeciwko których stanęli reprezentanci PSP 5 Brzeg. Spotkanie opierało się głownie na agresywnej i szczelnej grze w obronie z obu stron, a w ofensywie cierpliwym rozgrywaniu piłki i wyczekiwaniu na błędy przeciwnika. Po regulaminowym czasie gry na tablicy widniał wynik remisowy i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Niestety w rywalizacji z siódmego metra uznajemy wyższość przeciwnika. PSP 14 – PSP 6 Brzeg 12:12 (13:15 po rzutach karnych)

W drugim meczu przeciwnikiem naszego zespoły była bardzo mocna ekipa Publicznej Szkoły Podstawowej z Zawadzkiego. Nasi chłopcy zdawali sobie sprawę, że spotkanie będzie bardzo ciężką przeprawą i ewentualna przegrana skreśliłaby  nasze szanse na końcowy triumf w turnieju. Do meczu przystępujemy w najmocniejszym składzie, gdyż do drużyny powraca Michał Wypych, który w pierwszym meczu nie mógł wystąpić.

Początek meczu to obustronne badanie możliwości przeciwnika i gra „bramka za bramkę”. W miarę upływu czasu nasi młodzi piłkarze ręczni budują bezpieczną przewagę bramkową dzięki skutecznym atakom, konsekwentnej grze w obronie, a swoją cegiełkę dorzuca Maciej Kaszubski, który popisuje się dwoma znakomitymi interwencjami w bramce.

Do końca czasu regulaminowego kontrolujemy wynik spotkania i sięgamy po cenne zwycięstwo. PSP 14 – PSP Zawadzkie 14:10.

Przed ostatnią serią zmagań grupowych wszystko już było jasne.

Zwycięzca meczu PSP Grodków – PSP 14 Opole zostanie triumfatorem turnieju finałowego.

W roli faworyta wielu wypatrywało zespół z Grodkowa, gdyż oprócz atutu własnej hali, w której licznie zgromadzili się sympatycy miejscowej drużyny, zespół gospodarzy złożony był tylko i wyłącznie z zawodników miejscowego klubu Olimp w którym trenują na co dzień.

Tak jak w przypadku poprzednich spotkań początek meczu był wyrównaną grą i wynik cały czas oscylował w granicach remisu. Nasi reprezentanci konsekwentnie realizowali założenia taktyczne nałożone w szatni i cierpliwie, a co najważniejsze skutecznie grali w ofensywie i defensywie. Do przerwy remis 6:6.

Po przewie gra obu drużyn nie ulega zmianie i wynik końcowy dalej jest sprawą otwartą.

Dwie minuty do końca przy stanie 10:10 dzieje się rzecz najgorsza z możliwych, czerwoną kartkę za brutalny faul otrzymuje Frydel, sędzia dyktuje rzut karny, który na bramkę zamienia zawodnik z Grodkowa, a jakby tego było mało, za niepotrzebną dyskusję z sędziami karą minutową zostaje ukarany Tuński. Sytuacja na parkiecie staje się dla nas beznadziejna, oprócz dwóch kar minutowych i wykluczeniu podstawowego zawodnika do końca meczu potrzebujemy jeszcze dwóch bramek i skutecznej obrony. Wielu spuściłoby głowy i ze smutkiem przyjęłoby nadciągającą przegraną….,ale nie ci chłopcy!!! Zaciskamy zęby i podnosimy się z kolan, pokazując charakter zwycięzców. Bramkę wyrównującą mimo gry w osłabieniu zdobywa Wypych, dalej jesteśmy w grze. Zmarnowana sytuacja przez przeciwnika pozwala nam wyprowadzić szybki atak autorstwa Raweckiego. 5 sekund do końca przeciwnik niestety zdobywa bramkę wyrównującą i to oni są bliżej ostatecznego triumfu. Szybkie wznowienie ze środka i na przebój rusza Tuński, który równo z syreną kończącą jest faulowany na dziewiątym metrze. Ostatnia sekunda meczu i rzut wolny. Do piłki podchodzi dwóch naszych zawodników, podanie i ….bramka! Rawecki rzuca nie do obrony i tonie w objęciach kolegów! Wygrywamy!!!

Bardzo duże brawa należą się całej drużynie, która pokazała nie tylko umiejętności czysto piłkarskie, ale przede wszystkim charakter zwycięzcy. Na ostateczny triumf chłopcy pracowali bardzo długo i konsekwentnie za co należą im się ogromne słowa uznania. Podziękowania należą się nie tylko zawodnikom, ale również, rodzicom, dyrekcji i gronu pedagogicznemu,  którzy wspierali nasz zespół i trzymali mocno kciuki.

 

Zwycięski skład:

Michał Wypych, Tobiasz Tuński, Błażej Frydel, Maciej Kaszubski, Bartosz Hajzyk, Paweł Leśniak, Stanisław Sołtys, Filip Rawecki, Paweł Filipowski, Kacper Bałuch, Łukasz Mansfeld, Mateusz Pilarczyk.

Prowadzący Łukasz Procyszyn

Nauczyciele uczący: Mirosław Musiał, Marek Piernikarski