Dziewczyny na medal


29 listopada 2019 r. w Publicznej szkole podstawowej  28 w ramach Igrzysk Dzieci został rozegrany turniej w badmintona drużynowego dla dziewcząt z rocznika 2007 i młodszych. Naszą szkołę reprezentowały Alicja Dubiel, Martyna Chudy oraz Karolina Pęciak.

Do rywalizacji przystąpiło 8 szkół podstawowych z miasta Opola. Po oficjalnym przywitaniu uczestników nadszedł czas na rywalizację sportową.

W pierwszym meczu nasze zawodniczki mierzyły się z przedstawicielkami PSP nr 8. Po niezbyt udanym początku, nasze dziewczyny nabrały pewności siebie i coraz lepiej czuły się na parkiecie, co przełożyło się na wynik końcowy pojedynku i naszą wygraną 3:0.

Kolejnym naszym rywalem były zawodniczki PSP 16, triumfatorki z poprzedniego roku. Niestety z tej rywalizacji nie wychodzimy zwycięsko przegrywając 3:0.  Pomimo przegranej w drugim meczu nasz zespół stanął przed szansą walki o półfinał turnieju, warunkiem dalszej gry była wygrana z reprezentantkami Publicznej Szkoły Katolickiej. Po wyciągnięciu wniosków z poprzedniego meczu i poprawie skuteczności w zagrywce wygrywamy 3:1, a tym samym meldujemy się w półfinale, w którym czekała już na nas ciężka przeprawa sportowa przeciwko uczennicom PSP 11. Po niezwykle emocjonującym meczu wygrywamy 3:2 i gramy w wielkim finale przeciwko reprezentacji PSP nr 16. Jak się okazało mecz półfinałowy kosztował nasze zawodniczki sporo sił i w rywalizacji o pierwsze miejsce było to bardzo widoczne. Pomimo chęci i niezwykle heroicznej postawie przegrywamy 0:3.

Podsumowując przebieg turnieju badmintona drużynowego dziewcząt można powiedzieć tylko jedno BRAWO DZIEWCZYNY.