Strona główna Kronika wydarzeń Kronika 2018/2019 Fotorelacja z Tygodnia Języka Ojczystego

Fotorelacja z Tygodnia Języka Ojczystego

W dniach od 18 do 22 lutego realizowaliśmy w szkole projekt pod nazwą: Tydzień Języka Ojczystego. Każdego dnia uczniowie brali udział w różnorodnych działaniach, które udowodniły, że polszczyzna nie ma przed nimi tajemnic. Niektórzy podjęli się wielu wyzwań z zaskakująco twórczymi pomysłami na ich realizację!

Uczniowie:

- szukali na korytarzach szkolnych mądrych myśli i polonistycznych zagadek

- wzięli udział w Konkursie kaligrafii

 

I miejsce – Zofia Musiał kl. Va

II miejsce – Oliwia Kaczmarek kl. IVd

III miejsce - Karolina Mulik kl. Vb


- zrobili sobie „Przerwę na książkę”

- zaangażowali się w Bookcrossing

- napisali szkolną „Opowiadajkę”

- przebrali się za postacie z literatury i autorów książek

- pozowali podczas „Przyimkowej sesji zdjęciowej”

- „częstowali się” wierszami zamieszczonymi na specjalnie przygotowanej tablicy w holu szkoły

- stworzyli ranking bajek najchętniej czytanych przez dorosłych w dzieciństwie (uczniowie kl. IVa, IVd i IVe) z którego wynika, że najchętniej czytano utwory Julina Tuwima (m.in.„Lokomotywa”i „Okulary”), Marii Konopnickiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa” oraz „Baśnie” Hansa Christiana Andersena.

 

Wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączyli się w obchody Tygodnia Języka Ojczystego dziękujemy za tak wielkie zaangażowanie i liczymy na podobne  w przyszłym roku!


Paulina Marcinkowska