Chiński Nowy Rok


29 stycznia 2019 roku uczniowie z klasy II „c” wraz z zaproszonymi opiekunami i wychowawcą klasy  reprezentowali naszą szkołę w uroczystych obchodach Chińskiego Nowego Roku 2019 , które miały miejsce na Dużej Scenie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Uroczystość była zorganizowana przez Politechnikę Opolską, Centrum Współpracy Polska-Chiny „Instytut Konfucjusza” w Opolu wraz z Urzędem Miasta Opola. Uroczystość uświetniło przedstawienie chińskiej grupy artystycznej z Pekinu oraz Prezydent Miasta Opola – Pan Arkadiusz Wiśniewski, J.M Rektor Politechniki Opolskiej – prof.dr hab.inż. Marek Tukiendorf, a także przedstawiciele konsulatu niemieckiego i wielu opolskich instytucji.  Każdy z uczestników mógł poczęstować się ciasteczkiem z wróżbą. Warto dodać, że obecny rok to rok świnki (). To czas marzycieli i tych, którzy pragną osiągnąć sukces. To czas czerpania z życia tego, co najlepsze. Jako ostatni ze znaków horoskopu chińskiego jest symbolem  doprowadzania rzeczy do końca. To czas osiągnięcia spokoju i harmonii, czego oczywiście wszystkim życzymy.


Opracowanie: Agata Szlęg