Zakończenie roku szkolnego 2018/19

Zakończenie klas 1-4


Zakończenie klas 5-7

Zakończenie klas 8

 

Podziękowanie od żołnierzy przebywających na misji pokojowej w Rumunii


„Są gesty, za które dziękuje się ze szczególną przyjemnością. Pamięć o POLSKICH ŻOŁNIERZACH ma dla Nas duże znaczenie . Każde życzenia to kolejny uśmiech na Naszych twarzach. Za to w imieniu swoim oraz całego POLSKIEGO  KONTYGENTU WOJSKOWEGO W RUMUNII pragnę wyrazić wdzięczność – za te ciepłe słowa, które znacznie umiliły Nam ten Wielkanocny czas.

Dziś z okazji Waszego Święta chcielibyśmy Wam życzyć dużo zdrowia, szczęścia, spełnienia najskrytszych marzeń, rozwoju swoich pasji i talentów oraz beztroskiej zabawy i dużo uśmiechu.”


Dowódca PKW Rumunia

mjr Dawid Butla

 

„In the jungle”


Wszechstronne umiejętności naszych uczniów z klasy IB zostały zaprezentowane podczas przedstawienia dla rodziców 4.06.2019 r. oraz występu dla klas I-III. Były one podsumowaniem całorocznej pracy z języka angielskiego. W trakcie całego roku szkolnego dzieci nie tylko uczyły się gramatyki i słownictwa tego języka obcego lecz również rozwijały kreatywność  i drzemiące w nich talenty. Klasa IB jest wspaniałym zespołem o wielkim potencjale teatralnym. Przy współpracy z wychowawcą panią Aldoną Bieniek-Papaj i rodzicami dzieci powstało niesamowite widowisko teatralne. Uczniowie poznawali tajniki sceny oraz małymi fragmentami opracowali poszczególne części spektaklu – tańce, choreografię, piosenki i tekst. Z lekcji na lekcję powstało wspaniałe widowisko opowiadające przygody ulubionego bohatera książki Tiger, niesfornego Tygrysa.


Wszystkim widzom i uczniom naszej szkoły życzymy wspaniałych wakacyjnych podróży!!! Być może ktoś z Was zawita jak mali aktorzy z klasy I B do dżungli…?


Opracowanie: Jolanta Kuliś

 

Dziękujemy wolontariuszom

 

Podziękowanie

 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur

21 marca 2019 odbył się w naszej szkole 
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur.  
W tegorocznej edycji wzięło udział 91 osób i aż 16 osób zostało nagrodzonych!

W naszej szkole najlepszy wynik- bardzo dobry- uzyskał  Wojciech Żak z klasy VI c.

Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienie. Są, to:

Krzysztof Żak, Hanna Pawlik, Dominik Bucki, Łukasz Szostek

Mateusz Olender, Zofia Musiał, Julia Kawecka, Adam Raczyński ,

Karolina Marczyńska, Agata Lisowska, Jakub Passowicz, Jakub Stefanko

Wiktor Moliszewski, Natalia Madera, Mateusz Gajer

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów w kolejnych latach!

 

Opolskie Ogrody Talentów

Na scenie Gali Opolskich Ogrodów Talentów, które odbyły się 3.06.2019r zaprezentowały się podczas występów muzycznych i tanecznych laureaci miejskich konkursów realizowanych przez jednostki oświatowe w roku szkolnym 2018/2019. Uczniowie naszej szkoły również dostąpili zaszczytu zaprezentowania swoich talentów na scenie. Dyplom otrzymali:

Liwia Kowalska z klasy 3c

Aleksandra Kaliciak z klasy 1b

Halszka Tyma z klasy 2b

Hanna Rugała z klasy 2a

Natalia Madera z klasy 8c

Teatr Ruchu

Star Dance

Star Dance Mini

Gratulujemy!!


Urszula Kostrzewska

Angelika Dombrowa

 

Opolskie Młode Talenty

Już po raz siódmy uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Adama Mickiewicza w Opolu otrzymali tytuł Opolskich Młodych Talentów. Laureatami Opolskich Młodych Talentów w kategorii teatralnej została grupa „​Teatr Ruchu” z przedstawieniem „Zakolorowani". Spektakl był przygotowany przez Panią Magdalenę Sokołowską wraz z uczniami z klas czwartych uczęszczających na warsztaty teatralne: Kornelia Rojewska, Zofia Rojewska, Julia Lis, Oliwia Kaczmarek, Tomasz Buczek, Helena Śmigulec. Laureatami w kategorii tanecznej zostały aż dwie grupy taneczne Star Dance z układem „Noc w Muzeum” oraz Star Dance Mini w układzie „Trolle”. Oba układy zostały przygotowane przez panią Angelikę Dombrowa. W tym roku prezentacja laureatów odbyła się na Opolskim Rynku.

Serdecznie gratulujemy!!!

Angelika Dombrowa

 

Artystyczny Talent Roku

Uczennice naszej szkoły Julia Kawecka i Oliwia Chudy otrzymały

tytuł Artystycznego Talentu Roku 2019 nadany przez Prezydenta Miasta Opola.

GRATULUJEMY!


 

„Kreatywni i zaradni”

Dzieci są kreatywne z natury, dlatego tą wspaniałą zdolność rozwijały w tym roku szkolnym  na zajęciach z rękodzieła artystycznego „Kreatywni i zaradni”. Zajęcia od początku wzbudziły duży entuzjazm wśród dzieci. Chętnie i z zaangażowaniem wykonywały prace plastyczne. Miały możliwość rozwinięcia sprawności manualnych, pobudzenia wyobraźni, wzbogacenia warsztatu pracy dzięki poznawaniu nowych technik plastycznych.  Ponadto dzieci poznały różne materiały do twórczości plastycznej, z którymi po raz pierwszy zetknęły się podczas realizacji powyższego projektu. Możliwość korzystania z atrakcyjnych, nowatorskich materiałów podniosła atrakcyjność zajęć. Dzieci chętniej podejmowały artystyczne wyzwania, doskonale przygotowane są do wyzwań wymagających sprawności manualnej, pomysłowości, inicjatywy twórczej, skupienia i wytrwałości.


 

Urszula Kostrzewska

 
Więcej artykułów…