Strona główna Konkursy szkolne

Konkursy przedmiotowe

PIX PROGRAMMING CHALLENGE 2019

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadza za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Konkurs jest organizowany w 5 krajach europejskich, Indiach oraz Nigerii.

Zarówno udział w konkursie jak i aplikacja są całkowicie bezpłatne!

Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowgo, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów.

Finał polskiej edycji konkursu Pix Programming Challenge odbędzie się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Rejestracja do polskiej edycji Pix Programming Challenge startuje 9 września 2019.

Więcej informacji na temat konkursu znajdą Państwo na stronie www.pixchallenge.org.

Aplikację można pobrać ze strony www.pixblocks.com.

Konkurs - ozdoba wielkanocna

Konkurs fotograficzny

Regulamin >>

XXII Konkurs Recytatorski „SŁOWO 2019”