Próbny egzamin

Olimpiada

„Prezent pod choinkę”

Serdeczne podziękowania dla nauczycieli i uczniów naszej szkoły za włączenie się w akcję „Prezent pod choinkę”. Celem akcji było przygotowanie paczek świątecznych w ozdobionych pudełkach po butach, które zostaną przekazane dzieciom z sierocińców na Ukrainie i w Rumunii.

Iwona Gmoch-Buczek

Urszula Kostrzewska

Jem warzywa i owoce

Uczniowie klasy IB doskonale wiedzą jak ważne jest prawidłowe odżywianie w okresie jesiennym i spożywanie codziennej dawki warzyw i owoców, dlatego ochoczo przystąpili do klasowego konkursu pt. ,,Jem warzywa i owoce". Konkurs trwał miesiąc czasu w trakcie, którego dzieci zbierały plusy za zjedzone warzywa i owoce. Po miesiącu nadszedł czas podsumowań.

Laureaci konkursu to :

I miejsce Weronika Ż.

II miejsce Wojtek D.

III miejsce Bianka K.

Wszystkim uczniom gratulujemy !

Opracowała:

Anna Kaniewska, Anna Ornoch

„Aktywny uczeń”

Uczniowie klasy 1b biorą udział w cyklicznych zajęciach usprawniania ruchowego prowadzonych przez nauczyciela Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Opolu. Celem „Programu wspierania aktywności fizycznej w edukacji wczesnoszkolnej” jest podnoszenie stanu zdrowia i sprawności fizycznej, rozwijanie zainteresowań sportowych z jednoczesnym wyrabianiem nawyków czynnego uprawiania ćwiczeń ruchowych, kształtowanie właściwej postawy społecznej w szczególności wyrabianie takich cech charakteru jak: aktywność, samodzielność, poczucie obowiązku, oraz nabywanie umiejętności sportowej rywalizacji, współdziałania w zespole, poczucia odpowiedzialności za sukcesy i porażki oraz zasady fair play.

Anna Ornoch, A.Kaniewska

Unihokeiści na brąz

12.11.2019 w  PSP nr 29 w ramach Igrzysk Młodzieży został rozegrany turniej w unihokeja dla chłopców z rocznika 2005 i młodszych. Nasza szkoła przystąpiła do rywalizacji grupowej, w której mierzyła się z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej nr 30. Po emocjonującym meczu nasz zespół wygrywa  3:2 i melduje się w fazie finałowej turnieju.

Po rozegraniu wszystkich meczów fazy grupowej nadszedł czas na rywalizację o najwyższe lokaty, obok reprezentantów naszej szkoły do części finałowej zakwalifikowały się drużyny PSP nr 5, PSP nr 2 oraz PSP nr 16.

W pierwszym meczu rywalami naszego zespołu byli uczniowie PSP nr 2, którzy nie dali najmniejszych szans naszej drużynie i w konsekwencji wygrali 6:1. Do drugiego meczu nasi chłopcy wyszli skoncentrowani i zmotywowani do zwycięstwa. Po wyciągnięciu wniosków z przegranego meczu z reprezentacją PSP nr 2 wygrywamy z PSP nr 5 1:0 po bramce Stanisława Sołtysa

Z układu tabeli przed ostatnią kolejką zmagań finałowych rysował się cień szansy na ostateczny triumf w turnieju, warunkiem sukcesu była wygrana przeciwko drużynie PSP nr 16 oraz korzystny wynik rywalizacji pomiędzy PSP nr 5, a PSP nr 2. Niestety pomimo starań i wielkich chęci przegrywamy 0:1 i zostajemy brązowymi medalistami miasta Opola w unihokeju chłopców.

PSP 14 reprezentowali:

Paweł Leśniak, Tobiasz Tuński, Dawid Nogosek, Stanisław Sołtys, Oskar Rozkosz, Michał Wypych, Błażej Frydel. Opiekun Łukasz Procyszyn

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA

7 XI uczniowie klasy 1b uczestniczyli w zajęciach praktycznych przygotowania zdrowego II śniadania. Poznali ważne zasady zdrowego odżywiania. W tym dniu śniadanie smakowało wyjątkowo.

Anna Ornoch

Kodowanie -11 listopada

Uczniowie klasy 1b przygotowali się do Święta Niepodległości, była nauka i kodowanie w biało-czerwonych barwach symboli narodowych. Ułożyliśmy napis „Polska”, godło, flagę oraz mapę naszego kraju. Uczniowie kodowali na macie on-line, z użyciem kubeczków i wykonywali zakodowane zadania na kartach pracy. Nastroje były bardzo patriotyczne.

A.Ornoch, A. Kaniewska