Strona główna Biblioteka

Czwartek w godz. 8.00 - 16.00

Piątek w godz. 07.30 - 15.00

Oferta biblioteki szkolnej

Regulamin wypożyczalni, czytelni, pracowni multimedialnej

Klub internauty "Wirus"

Książka wędrowniczka

Konkurs 5 pytań

Życzenia książki czyli jak postępować z książkami

Pasowanie na czytelnika

W dniach 20-22.01.2020 w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie kl.1 na czytelników biblioteki. Uroczystość prowadziły uczennice z kl. 5b: Lena Rogowska, Michalina Rozum, Zuzanna Hyla, Zuzanna Piekorz. Uczniowie kl.1 otrzymali dyplomy pasowania na czytelnika biblioteki i prośby książek oraz mogli wypożyczyć książki.

Wystawa

Wystawa w bibliotece szkolnej - kartki świąteczne na Boże Narodzenie.

Regulamin >>

Lista książek >>

Laureaci konkursu plastycznego "Okładka mojej ulubionej książki"

Kl.I

I miejsce  Marta Słupczyńska kl.1b

II miejsce Maksymilian Winiarz kl.1c

kl.III

I miejsce  Natalia Jarosz kl.3a

II miejsce Florentyna Oczkowska kl.3b

III miejsce Iwona Derda kl.3c

kl.IV-VIII

I miejsce  Kalina Sujka kl.4c

II miejsce  Olaf Czernecki kl.6D

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie a laureatom gratulujemy!

Biblioteka - październik 2019

Październik 2019

Konkurs czytelniczy - wyniki

22.05.2019 w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy (w formie pisemnej), w którym wzięli udział chętni uczniowie z klas 5,6 i 7.

Wyniki konkursu:

Konkurs z książki - J.K. Rowling "Harry Potter i Kamień Filozoficzny"

I miejsce: Jakub Passowicz - kl. 6a

II miejsce: Zuzanna Perkowska - kl. 5c, Oskar Janicki - kl. 7b, Maja Czochara - kl. 7a, Wojciech Gołuszko - kl. 6a

III miejsce: Liwia Pszczyńska - kl. 5c, Agata Lisowska - kl. 6d, IV miejsce: Jakub Kulig - kl. 6c

Konkurs z książki - B. Mull - "Baśniobór"

I miejsce: Zofia Musiał - kl. 5e

II miejsce: Alicja Leśniak - kl. 7a, Miron Foryś - kl. 6a

III miejsce: Karol Synowiecki - kl. 5e

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję i gratuluję.

Anna Bęben - nauczyciel bibliotekarz

Rajd

21.03.2019 (czwartek) o godzinie 9.00 kl. 1c z panią Angeliką Dombrową i panią Anna Bęben oraz kl. 3b z panią Ewą Gaździk i panią Anią Kurzydło i pedagog szkoły - panią Krystyną Turek wybrały się z okazji Rajdu PSP 14 na ogródki działkowe.

Po zwiedzeniu działek uczniowie - pod opieką nauczycielek - udali się na poczęstunek do ROD ODRA i wrócili do szkoły.

Anna Bęben
Ewa Gaździk

Dzień otwartej szkoły

9.03.2019 (sobota) z okazji Drzwi Otwartych Szkoły w bibliotece szkolnej odbyło się pierwsze spotkanie przedszkolaków z biblioteką -"Moje pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną". Uczennice z kl. 4d i 5d pod opieką p. Anny Bęben przygotowały zagadki i przebrały się w znane postacie z bajek i baśni - "W świecie bajek i baśni". Zadaniem przedszkolaków było odgadnięcie zagadek związanych z bajkami i baśniami. Okazało się, że dzieci znają bajki i baśnie przedstawione przez uczennice z kl. 4d i 5d i nie miały problemu z ich odgadnięciem. Przedszkolaki zmierzyły się też z zagadkami, które sobie wylosowały z pudełka. Z tym zadaniem też nie miały problemu.

Po zagadkach uczennice z nauczycielką bibliotekarką oprowadziły i zapoznały dzieci z biblioteką szkolną. Dzieci rysowały ulubioną postać z bajki. Na zakończenie przedszkolaki dostały kolorowanki i  tzw. "prośby książek"-jak postępować z książką.

Dziękuję uczennicom z kl.4d:Hannie Aleksandrowicz, Amelii Florze i z kl.5d: Amelii Damaszek, Joannie Śliczny, Julii Czocharze za przygotowanie się i udział w Drzwiach Otwartych w bibliotece szkolnej.

Anna Bęben

Więcej artykułów…